Středeční výbuch plynu v Koryčanech vyšetřuje policie

© INCORP images Policie ČR

“Prozatím jsme případ kvalifikovali jako obecné ohrožení z nedbalosti. Je ale možné, že v průběhu prověřování se právní kvalifikace změní,” řekla Kyšnerová. V případě zachování právní kvalifikace hrozí pachateli dva roky až osm let vězení. Mluvčí dodala, že způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena.

“V rámci rekonstrukce domu došlo k poškození plynového potrubí. Jakmile majitel zjistil, že dochází k úniku plynu, snažil se dům zabezpečit. Zavolal plynaře a následně přijeli i dobrovolní hasiči,” uvedla Kyšnerová. Krátce po příjezdu skupiny hasičů na místo plyn explodoval.

Mezi zbytky sutin se od dnešního rána pohybovali vyšetřovatelé hasičů a policisté, kteří zjišťovali okolnosti výbuchu. Podle Kyšnerové z místa odjeli okolo 14:30. V okolí domu dnes pracovali i plynaři. “Momentálně se na místě už se zbytkem stavby nebude nic dělat, protože probíhá vyšetřování. Takže potom, až se ukončí toto vyšetřování, lze předpokládat, že další práce zde ještě budou pokračovat,” řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Statik podle ní rozhodl, že sousedící i další objekty v okolí zničeného domu jsou obyvatelné.

Explozi náhodou pozoroval Petr Horák, který bydlí v bezprostřední blízkosti zničeného domu v Masarykově ulici. “Já vím jenom, že přijeli hasiči, že jsem se byl podívat, co se děje. Z okna jsem nahlédl a prásk. Takový bum a něco letělo. Říkám, spadla nám střecha. A to byl dům u sousedů,” řekl dnes Českému rozhlasu a ČTK Horák.

V okolí domu leží na zemi zbytky rozbitých cihel a střepy skla. Zničené trámy jsou naskládané na hromadách. Naproti domu přes silnici vzniklo po neštěstí improvizované pietní místo. Lidé u něj zapalují svíčky a pokládají květiny. Další pietní místo je u hasičské zbrojnice v Kyjovské ulici. Místní ale s novináři o tragédii příliš mluvit nechtějí, událost je příliš čerstvá.

Explozi nepřežili dva hasiči, zranění jsou dva jejich kolegové a dvě civilní osoby. Záchranáři ošetřili na místě čtyři zraněné lidi. Tři z nich zůstávají v nemocnici, přičemž dva pacienti jsou ve vážném stavu, ale stabilizovaní. Jeden má lehčí poranění. Vyplývá to z dnešního vyjádření mluvčích Fakultní nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Brno a Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, kde se zdravotníci o zraněné starají.

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Pavel Trávníček: Vyznamenání? Rok se s rokem sešel a trable se opakují!

© Korzo Pavel Trávníček. Pavel Trávníček je po roce opět předmětem zájmu, tentokrát kvůli jedenácté řadě StarDance, jejímž je účastníkem. Jeho taneční partnerkou je někdejší vítězka soutěže Veronika Lálová. Zatímco ... Read more »

Drsná realita ohledně peněz za domácí mazlíčky. Na kolik vyjde pes a kočka?

© Poskytovatel: Frekvence 1 Kolik si máte připravte na psa? Počáteční náklady nezahrnují jen samotné pořízení pejska, ale také všechno podstatné do začátku. První vstupní investicí je pořizovací cena. Ta ... Read more »

Eurokomisař Schmit varoval před růstem energetické chudoby v Evropě

© Mariusz Stankowski / INCORP images Energetika, ilustrační fotografie Evropská odborová konfederace (ETUC) minulý měsíc vyjádřila obavy, že více než 2,7 milionu lidí v Evropě si nemůže dovolit dostatečné vytápění ... Read more »

Automobilky v ČR letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí 250 tisíc aut

© Pixabay Ilustrační fotografie “Globální nedostatek polovodičů výrazně překoná i negativní dopady pandemických odstávek v roce 2020. Jestliže jsme ještě letos v červnu očekávali, že se závěrem roku přijde narovnání ... Read more »

V Česku se letos oproti plánu nevyrobí 250 tisíc aut

© Škoda Auto Škoda Fabia. “Globální nedostatek polovodičů výrazně překoná i negativní dopady pandemických odstávek v roce 2020. Jestliže jsme ještě letos v červnu očekávali, že se závěrem roku přijde ... Read more »

Britské úřady zveřejnily jméno muže zatčeného kvůli vraždě poslance Amesse

© Twitter David Amess David Amess Policie má na jeho výslech čas do pátku. Muž je nyní zadržován na londýnské policejní stanici. Zatčen byl na základě zákona o terorismu. Sir ... Read more »

Slavného rappera zatkla policie, podezřívá ho z domácího násilí

Slavného rappera zatkla policie, podezřívá ho z domácího násilí Slavného rappera zatkla policie, podezřívá ho z domácího násilí Rapper Tyga se na policii dostavil v úterý 12. října 2021 poté, ... Read more »

Čarodějnické procesy v Salemu: Jak probíhaly výslechy údajných čarodějnic?

© Tompkins Harrison Matteson / Creative Commons, volné dílo, https://creativecommons.org/publicdomain/ Ohledávání čarodějnice (1853) od T. H. Mattesona, inspirované procesy v Salemu Tento případ samozřejmě vyvolal davové šílenství a vlna hysterie ... Read more »

Hromadná nehoda zastavila provoz na D1, srazilo se 9 aut

© Adam Mráček / INCORP images Dálnice, ilustrační foto Kvůli hromadné dopravní nehodě u Velkého Meziříčí na Žďársku je neprůjezdná dálnice D1 na 144. kilometru ve směru na Prahu. Na ... Read more »

Marat: Tragický příběh třináctiletého partyzána, kterému Stalin zavraždil otce

© Profimedia.CZ Marat Kazej Sovětská propaganda učinila z Marata veliký vzor pro všechny školáky. Něco ale z jeho životního příběhu záměrně vynechala. Šlo o osud jeho otce, jenž dle sovětských učebnic zemřel ještě ... Read more »

V Německu přibylo 8682 nových případů koronaviru

© Pixabay Německo, ilustrační foto Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, podle aktuálních údajů RKI činí 72,7. Zvýšila ... Read more »

Marika Šoposká: S tímhle šla do jedenácté řady StarDance!

© Instagram Šoposká, Marika (herečka) Marika Šoposká s tanečním partnerem Robinem Ondráčkem. Šoposká a její taneční partner Robin Ondráček zatančili vůbec jako první. K jejich sambě sice ze strany poroty ... Read more »

Automobilky v Česku letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí 250 tisíc aut

© Adam Mráček / INCORP images Logo Škoda Auto “Globální nedostatek polovodičů výrazně překoná i negativní dopady pandemických odstávek v roce 2020. Jestliže jsme ještě letos v červnu očekávali, že ... Read more »

Epidemie v Česku dál sílí, v sobotu přibylo 1157 případů covidu

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 Setrvale roste i takzvané incidenční číslo, které udává počet nově nakažených za týden v přepočtu na 100.000 obyvatel. Nyní je 86, před týdnem ... Read more »

Sobotních 1157 případů covidu je za víkend nejvíce od začátku května

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 Epidemie koronaviru v Česku dál sílí. Laboratoře prokázaly v sobotu 1157 nových případů koronaviru, to je o skoro 500 víc než před týdnem ... Read more »

Babišova cesta od popírání ke smíření, sázka o kuřecí párek z Vodňan a apoštolové myšlenek Miloše Zemana

© Poskytovatel: Hlidacipes.org PSÍ UŠI. Máme za sebou turbulentní týden, ze kterého by měli jistě radost pánové absurdní dramatici Václav Havel nebo Eugène Ionesco. Chvíli to dokonce vypadalo, že jsme ... Read more »

Německo hlásí 8682 nových případů nákazy koronavirem

© Pixabay Německo, ilustrační foto Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, podle aktuálních údajů RKI činí 72,7. Zvýšila ... Read more »

Sobotních 1157 případů nákazy je o víkendu nejvíce od začátku května

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto Setrvale roste i takzvané incidenční číslo, které udává počet nově nakažených za týden v přepočtu na 100.000 obyvatel. ... Read more »

Vláda by v pondělí měla projednat tři žádosti o investiční pobídky

© Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images Vláda ČR Kabinet podle nového znění zákona o investičních pobídkách z podzimu 2019 musí schvalovat nejen velké strategické projekty, ale všechny investiční ... Read more »

Automobilový průmysl musí počítat s nedostatkem polovodičů i v příštím roce

© Pixabay Ilustrační foto Výrobci čipů byli v červenci schopni uspokojit pouze pětinu objednávek zákazníků a navzdory určitému zlepšení situace v srpnu se stále nedařilo uspokojit více než polovinu poptávky, ... Read more »

Počet nových smluv o stavebním spoření v pololetí klesl

© Michael Zelinka / INCORP images Ministerstvo financí Stavební spořitelny uzavřely v pololetí 217.539 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční pokles o zhruba osm procent. Vyplývá to z ... Read more »

Jiřina Bohdalová nezklamala, na premiéře muzikálu Děti ráje byla za hvězdu

Jakmile se někde objeví Jiřina Bohdalová, tam je hned veselo. Tentokrát se nestárnoucí herečka vydala na obnovenou premiéru muzikálu Děti ráje, která se konala v Kongresovém centru. Bohdalovou už tradičně ... Read more »

S nedostatkem polovodičů se budou automobilky potýkat i v roce 2022

© Pixabay Ilustrační foto S nedostatkem polovodičů se budou automobilky potýkat po celý příští rok. Na konferenci věnované dodavatelským řetězcům čínského automobilového průmyslu to řekl viceprezident společnosti Bosch China Investment ... Read more »

Volvo má autonomní náklaďák z bezfosilní oceli. Při její výrobě je koks nahrazen vodíkem

Společnost Volvo Group jako první na světě odhalila vozidlo z oceli vyrobené bez fosilních paliv. Takovou dělá firma SSAB – konvenční uhlí nahrazuje vodík… © Poskytovatel: Zive.cz Společnost Volvo Group ... Read more »

S nedostatkem polovodičů se budou automobilky potýkat i příští rok

© Pixabay Ilustrační foto Výrobci čipů byli v červenci schopni uspokojit pouze pětinu objednávek zákazníků a navzdory určitému zlepšení situace v srpnu se stále nedařilo uspokojit více než polovinu poptávky, ... Read more »

Soudný den Al Caponeho. Nedotknutelný šéf mafie doplatil na zbytečnou chybu

© Wikimedia Commons, Chicago Bureau (Federal Bureau of Investigation) – Wide World Photos, volné dílo Al Capone v policejní služebně v Chicagu po zatčení na základě obvinění z potulky. Označen ... Read more »

Počasí přinese do Česka oteplení, aspoň na chvíli

© Pixabay Letní počasí, ilustrační foto Do Česka příští týden přijdou až dvacetistupňové teploty. Dlouhodobá předpověď meteorologů ale ukazuje, že teplo dlouho nevydrží. Oteplovat se v Česku bude postupně. V ... Read more »

Předpověď počasí na příští týden: Oteplení vystřídá teplotní propad

© Roman Veselý / INCORP images Ilustrační foto Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu. Předpověď na pondělí: Polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně od ... Read more »

Monika je moje štěstí, Leoš Mareš se do manželky zamiloval na první pohled

Když se vypravila na svatbu svého kamaráda, módního stylisty Filipa Vaňka, zřejmě jí vůbec nenapadlo, že tam potká lásku svého života. Monika, která se tehdy ještě jmenovala Koblížková, byla zrovna ... Read more »

Předpověď počasí na příští víkend: Teploty se změní, v noci výrazně!

© Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images Podzimní příroda, ilustrační fotografie Zatímco dnes nás ještě čeká polojasno až jasno a teploty rostoucí na 10 až 14 °C, příští víkend bude z ... Read more »

Nemáte náhodou syndrom podvodnice?

© Poskytovatel: Elle Syndrom podvodnice Tvrdě jste na sobě makala a vyškrábala se v kariéře nahoru. Když jste se ale rozhlédla kolem, zatočila se vám hlava. „Co tu dělám? Vždyť sem nepatřím! A ... Read more »

LUHAČOVICE: Lázně, které budou blahodit vašemu estetickému cítění

© Poskytovatel: Elle Luhačovice Největší moravské lázně stojí za návštěvu, a to nejen kvůli léčivým pramenům. Milovníkům architektury nabízí exkurzi po tom nejzajímavějším, čím počátek minulého století oplývá. Tímto jedinečným městem vás provede ... Read more »

Odhalení: Instagram škodí dospívajícím. Je to jinak, brání se společnost

Na veřejnost unikly výsledky výzkumu, který si nechala zpracovat společnost Facebook. Studie se týkala sociální sítě Instagram, kterou vlastní. Podle prestižního amerického listu The Wall Street Journal výzkum ukázal, že ... Read more »

NÁZOR: Jdeme správným směrem. Profesor oceňuje konec podpory uhelné energetiky

© www.stodolni-ostrava.cz Ilustrační foto Na řadě je soukromý sektor Po světové finanční krizi z roku 2008 se dvě čínské mezinárodní politické banky – Čínská rozvojová banka a Čínská exportní a ... Read more »

Barák se trefil proti AC Milán, Verona ale prohrála. Šlágr pro Lazio

Ani proměněná penalta Antonína Baráka nestačila fotbalistům Verony v osmém kole italské ligy k bodům ze hřiště AC Milán. Domácí „Rossoneri“ prohrávali už o dvě branky, po změně stran ale ... Read more »

Atletika má své vládce. Ocenění získali skvělí Warholm a Hassanová

Světový rekordman a olympijský šampion na 400 metrů překážek Karsten Warholm a univerzální nizozemská běžkyně Sifan Hassanová, která získala tři medaile na olympijských hrách v Tokiu, jsou nejlepšími atlety Evropy ... Read more »

Do USA budou moci od listopadu i turisté s vakcínou schválenou WHO

© Pixabay Vakcína, ilustrační foto Díky novému systému skončí zhruba rok a půl trvající zákaz vstupu na americké území pro zahraniční turisty. CDC uvedlo, že lidi, kteří dostali obě dávky ... Read more »

USA umožní od listopadu vstup i turistům s očkováním schváleným WHO

© Pixabay Ilustrační fotografie. Díky novému systému skončí zhruba rok a půl trvající zákaz vstupu na americké území pro zahraniční turisty. CDC uvedlo, že lidi, kteří dostali obě dávky vakcíny ... Read more »

StarDance 2021 odstartovala! Zářili očekávaní favorité Cina a Verner!

© Česká televize StarDance XI. V desáté řadě předloni zvítězili herečka Veronika Khek Kubařová a tanečník Dominik Vodička, který mezi tanečními partnery slavných osobností nechybí ani tentokrát. Triumf tak teoreticky ... Read more »

StarDance je zpátky, tančící hvězdy se poprvé představily divákům

© Česká televize StarDance XI. V desáté řadě předloni zvítězili herečka Veronika Khek Kubařová a tanečník Dominik Vodička, který mezi tanečními partnery slavných osobností nechybí ani tentokrát. Triumf tak teoreticky ... Read more »