Takie ryby na Święta Bożego Narodzenia Polacy kupują najczęściej. Jeśli nie karp, to co? Sprawdź tę listę! [27.11.2023 r.]

Oto ryby, które Polacy kupują najczęściej na Święta Bożego Narodzenia. Sprawdź tę listę! Zbliża się Wigilia. Okazuje się, że w grudniu znacznie wzrasta spożycie ryb. Najbardziej popularny na świątecznym stole jest karp. Wynika to z polskiej tradycji. Po jakie inne ryby Polacy sięgają najczęściej? Jakie ryby lubimy najbardziej? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

takie ryby na święta bożego narodzenia polacy kupują najczęściej. jeśli nie karp, to co? sprawdź tę listę! [27.11.2023 r.]

Takie ryby na Święta Bożego Narodzenia Polacy kupują najczęściej. Jeśli nie karp, to co? Sprawdź tę listę! [27.11.2023 r.]

Karp na wigilijnym stole

Karp to ulubiona ryba Polaków na wigilijnym stole. Jak wynika z danych Listonic, aplikacji mobilnej do tworzenia list zakupów, w ciągu roku karp nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. W 2022 roku udział karpia w całej kategorii ryb wynosił zaledwie 0,54 proc. Za to ich sprzedaż w grudniu 2022 roku wzrosła do 6,5 proc. Natomiast sprzedaż karpia w grudniu 2022 w porównaniu do listopada 2022 wzrosła aż… o 862 proc.!

Takie ryby, oprócz karpia, kupujemy na Święta Bożego Narodzenia

– Karp to ryba typowo bożonarodzeniowa. Na przestrzeni całego 2022 roku zainteresowanie jego kupnem (w stosunku do wszystkich ryb) było znikome i wyniosło mniej niż 0,5 procenta. Natomiast w grudniu jego udział w kategorii ryb na listach zakupów wyniósł 6,5 procent. Bożonarodzeniowy wynik karpia stanowił 43,6 procent jego całościowego, rocznego wyniku – wylicza Małgorzata Olczak, Head of Sales.

Jakie ryby, oprócz karpia, kupujemy na Święta Bożego Narodzenia? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej galerii:

Jakie ryby są najpopularniejsze w Polsce?

Jak podkreśla Listonic, w grudniu jemy najwięcej ryb. W listopadzie 2022 roku kupiliśmy ponad 200 proc. mniej ryb już w grudniu.

W ciągu roku najchętniej sięgamy po łososia.

– Choć łosoś w grudniu również zyskuje na popularności i broni fotel lidera, to jednak procentowo nie notuje najwyższych wzrostów. Swoje “5 minut” ma w grudniu karp – podkreśla Listonic.

W grudniu 2022 największą popularnością cieszył się wspomniany łosoś (26 procent wskazań) oraz śledzie (18 procent wskazań). Dla porównania w listopadzie udział łososia w kategorii ryb na listach zakupów wyniósł 40 procent, a śledzia – procent.

– Choć udział karpia w grudniowych listach zakupów nie jest szczególnie wysoki, to nadal jest to ważny element polskiej tradycji. Zauważyły to także sieci handlowe, które od kilku lat wprowadzają sezonowo do swojej oferty karpia w różnych postaciach, zarówno w formie tuszy, jak i fileta czy płatu – zauważa Małgorzata Olczak.

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World