„Niepokojące sygnały". Szef MON o zerwaniu przez opozycję kontraktów zbrojeniowych

Niepokojące są sygnały przedstawiane przez polityków opozycji jeszcze w kampanii wyborczej, dotyczące zerwania kontraktów zbrojeniowych – powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak był w poniedziałek gościem „Sygnałów dnia” w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Polityk pytany był czy nowy rząd może zerwać kontrakty zbrojeniowe zawarte przez dotychczasowy gabinet.

Błaszczak o zerwaniu kontraktów

– Niepokojące są sygnały przedstawiane przez polityków opozycji jeszcze w kampanii wyborczej, dotyczące właśnie zerwania kontraktów, mówiące o tym, że za dużo zamawiam broni dla Wojska Polskiego. Nie, nie za dużo. Tyle, ile potrzeba. Potrzebujemy 96 śmigłowców uderzeniowych Apache, potrzebujemy 500 wyrzutni HIMARS. Jest to potrzeba określona przez samych dowódców Wojska Polskiego, wynika z analiz przeprowadzonych w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, w Dowództwie Generalnym Wojska Polskiego. Są to potrzeby niezbędne, aby odstraszyć agresora, żeby dopuścić do tego, aby Rosja napadła na Polskę – tłumaczył minister obrony narodowej.

Przypomnijmy, że Mariusz Błaszczak został powołany na stanowisko ministra obrony narodowej w styczniu 2018 roku, tuż po tym, gdy Mateusz Morawiecki stanął na czele rządu. Po wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2019 roku zachował Błaszczak ponownie stanął na czele resortu obrony. Jego wczorajsze powołanie było jednak zaskoczeniem, gdyż jeszcze w weekend polityk zapowiadał w rozmowie z Polskim Radiem 24, że w nowym rządzie się nie znajdzie. – Nie, ja nie będę w tym nowym rządzie – powiedział szef resortu obrony.

Błaszczak podkreślił, że czuje się ekspertem, natomiast ten rząd ma mieć trochę inny charakter. – Jestem, powiem trochę nieskromnie, politykiem z pierwszego szeregu PiS. Ten rząd będzie trochę inaczej skonstruowany; to nie będą politycy z pierwszego szeregu, taki jest pomysł polityczny – tłumaczył polityk PiS.

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World