Roman Giertych wygrywa proces z ekspertem Telewizji Republika

roman giertych wygrywa proces z ekspertem telewizji republika

Roman Giertych

Sąd orzekł, że Adam B., który jest ekspertem występującym w Telewizji Republika, jest winny przestępstwa zniesławienia wobec Romana Giertycha. Musi on teraz publicznie przeprosić mecenasa i opłacić koszty procesu, o czym informuje portal Press.

Sprawa dotyczy słów, które Adam B. wypowiedział na antenie Telewizji Republika w programie “Kulisy Manipulacji”.

— Bo można się spodziewać, że człowiek, który broni, bo oczywiście każdemu największemu zbrodniarzowi należy się obrońca, ale ten obrońca nie może z nim współpracować. On powinien szukać różnych łagodzących rzeczy, a tu widzimy mecenasa, i jednego z wielu oczywiście, bo ten zawód się zdegenerował, który z przestępcami współpracuje. Przecież ta cała afera bez udziału Pana Giertycha, który zapewniał nie tylko taką tarczę prawną, ale tutaj dawał swoich znajomych, godził się na to, żeby jego znajomi byli tymi słupami — powiedział Adam B.

“Dzisiaj zapadł pierwszy wyrok z szeregu spraw, które mają osoby pomawiające mnie na podstawie komunikatów prokuratury ZZ (Zbigniewa ZIobry — red.) o moich rzekomych przestępstwach. Pan Adam B. pracujący w Telewizji Republika i kandydat PiS do Sejmu został uznany za winnego dokonania przestępstwa z art.212 par.2 kk i poddany rocznemu okresowi próby. Musi również przeprosić mnie publicznie i zapłacić koszta procesu. Jego słowa, że współpracowałem z przestępcami i działałem poprzez słupy sąd uznał za zniesławiające w sposób oczywisty. Każda osoba, która pomawia mnie, nawet w najmniej znaczącym medium, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną” — napisał Roman Giertych na portalu X.

W rozmowie z portalem Press Giertych przekazał, że przeprosiny Adama B. mają pojawić się na Facebooku. Z wyroku sądu jest zadowolony.

— On był niekarany i miał adwokata z urzędu, co znaczy, że jego stan majątkowy sąd zweryfikował jako bardzo niewielki, w związku z czym ja też nie miałem sumienia, żeby domagać się od niego więcej — powiedział w rozmowie z Press.

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World