Szydło opublikowała wpis. Zobaczcie, co się pojawiło obok

szydło opublikowała wpis. zobaczcie, co się pojawiło obok

x

“Tysiące pracowników handlu nie będzie mogło spokojnie zasiąść do Wigilii ze swoimi rodzinami, bo jaśniepaństwo musi sobie zrobić zakupy na ostatnią chwilę” – grzmi na platformie “X” (kiedyś Twitter) Beata Szydło, nawiązując do głosowania ws. noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wpis europosłanki PiS został opatrzony informacją kontekstową, zamieszczaną w celu weryfikacji publikowanych treści.

W poniedziałek, 20 listopada do Sejmu wpłynął projekt (autorstwa PiS) noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, który został przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu.

W projekcie, przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zaproponowano, aby Wigilia, która w tym roku przypada w niedzielę, była dniem objętym zakazem handlu.

Wskazano, że rozwiązanie to jest uzasadnione szczególnym czasem, jakim jest Boże Narodzenie oraz spotkaniami rodzinnymi Polaków. Jednocześnie zaproponowano, aby tzw. niedziela handlowa wypadała 10 grudnia. Zgodnie z projektem handel tego dnia miałby się odbywać do godz. 14.

Czyta więcej: Najlepszy premier XXI wieku. Polacy wskazali jego nazwisko

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W poniedziałek, 27 listopada posłowie z sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju zajęli się projektem. Propozycja PiS nie uzyskała poparcia.

Pierwsza gorzka piguła dla posłów PiS i odchodzącego rządu. Na Komisji Gospodarki i Rozwoju pada i dopuszczeniu go w niedzielę 10 grudnia. 19 głosów za odrzuceniem. Siedem przeciw. Dla PiS czas zacząć się do tego przyzwyczajać – napisał na platformie X (do niedawna Twitter) dziennikarz Gazety Wyborczej Piotr Miączyński.

Szydło opublikowała wpis. Musicie zobaczyć, co się pojawiło

Na ten wpis zareagowała Beata Szydło. Polityczka nie szczędziła uszczypliwości w stronę Donalda Tuska oraz jego koalicjantów.

Do “gorzkich pigułek” fundowanych im przez sojuszników Tuska to – niestety – będą się musieli przyzwyczaić wszyscy Polacy. Tysiące pracowników handlu nie będzie mogło spokojnie zasiąść do Wigilii ze swoimi rodzinami, bo jaśniepaństwo musi sobie zrobić zakupy na ostatnią chwilę – czytamy.

O tym, że w swoim wpisie Beata Szydło ”mija się z prawdą”, przypomnieli użytkownicy platformy “X”. Do wpisu zamieszczonego przez europosłankę PiS dołączono adnotację: “Czytelnicy dodali informacje kontekstowe, które mogą być przydatne dla innych”.

Projekt ustawy, który został zaakceptowany przez Komisję Gospodarki i Rozwoju, zakłada, że 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia) będzie dniem wolnym od pracy, jeżeli wypadnie w niedzielę. Tak właśnie ten dzień wypada w 2023 roku – sprostowano w notatce.

Oprócz wyjaśnienia zamieszczono również link do strony internetowej sejm.gov.pl, gdzie można sprawdzić przebieg procesu legislacyjnego oraz sprawozdanie Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Uwagi społeczności to użyteczna funkcja platformy, która ma pomóc w walce z wprowadzającymi w błąd treściami.

Warto również wspomnieć, że obojętnie koło słów Beaty Szydło nie mógł przejść były premier Marek Belka. “Fuj! Brzydko tak kłamać” – napisał w komentarzu pod postem polityczki.

Przypomnijmy, że swój własny projekt przygotowali i złożyli także posłowie Polski 2050 – Trzeciej Drogi. Zakłada on, że tegoroczna Wigilia przypadająca w niedzielę jest dniem wolnym od pracy, natomiast dwie poprzedzająca niedziele, czyli 10 i 17 grudnia br, nie zostaną objęte zakazem handlu.

Czytaj również: “Dopalacz do płac” dla milionów Polaków. To brzmi przepięknie

Źródło: o2.pl, Twitter, PAP

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World