Polacy chcą sprawdzić, czy ich dane wyciekły, a rządowa strona nie działa. Znowu

android, polacy chcą sprawdzić, czy ich dane wyciekły, a rządowa strona nie działa. znowu

Tryb bezpieczny systemu Android.

Doszło do poważnego wycieku – ujawnione zostały prywatne i medyczne dane Polaków. Najpierw ministerstwo cyfryzacji pochwaliło się, że już można sprawdzić, czy jest się ofiarą ataku, a po chwili witryna przestała działać. I nie jest to pierwszy taki kłopot.

Na skutek ataku hakerskiego do sieci wyciekły „wyniki badań medycznych z ostatnich kilku lat przeprowadzonych w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB”. Zagrożonych wyciekiem może być nawet ponad 50 tys. Polaków. Jak sprawdzić, czy padło się ofiarą ataku? CERT Polska we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki zasilił rządowy serwis danymi z wycieku z ALAB, które już trafiły do sieci.

Embed post Sprawdź, czy twoje dane wyciekły z ALAB. To tylko kilka klików

Sęk w tym, że serwis bezpiecznedane.gov.pl nie wytrzymał zainteresowania. Widocznie rano, kiedy wszyscy dopiero dojeżdżali do pracy lub wstawali z łóżek, by dojść do domowego biura, było w porządku. Ale przy pierwszej kawie, kiedy Polacy zainteresowali się sprawą, portal nie wytrzymał.

Niestety to nie pierwszy raz

Dokładnie tak samo było w maju, gdy do sieci trafił duży zbiór loginów i haseł polskich obywateli. Serwis nie wytrzymał i również odmawiał posłuszeństwa. Niby to normalne, że strony padają pod niespodziewanym naporem użytkowników, ale rządowa witryna, której zadaniem jest uspokojenie bądź uświadomienie zagrożenia, raczej powinna być na to przygotowana.

Ciekawe, czy ci, którzy teraz odchodzą z kwitkiem, wrócą na portal, gdy ten będzie normalnie funkcjonował. Oby, bo taka przerwa w działaniu na pewno jest na rękę cyberprzestępcom – mniej osób wie, że ich dane wpadły w niepowołane ręce.

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World