Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje życie. Jak się okazało – o wszystkim zadecydował przypadek.

Rudi Schubert – od “Córki rybaka” po “Śpiewające fortepiany”

Rudi Schuberth przed laty był jedną z najbardziej barwnych postaci polskiej telewizji. Gwiazdor, który uznanie publiczności zdobył występami z Zenonem Laskowikiem i Bohdanem Smoleniem w Kabarecie TEY, wsławił się także wylansowaniem wielu przebojów, które wykonywał wraz z zespołem Wały Jagiellońskie.

Piosenki takie jak “Córka rybaka”, “Monika – dziewczyna ratownika” czy “Wars wita”, do dziś cieszą się sporą popularnością.

Na fali popularności artysta poprowadził także kilka słynnych programów telewizyjnych, w tym: “Rekiny kart” i “Zgadula” oraz “Śpiewające fortepiany”. Swego czasu zasiadał też w jury “Jak oni śpiewają”, obok Edyty Górniak i Elżbiety Zapendowskiej.

Rudi Schuberth powiedział “dość”

Z czasem jednak praca w show-biznesie i ogólnopolska rozpoznawalność zaczęły męczyć celebrytę. Wtedy Rudi Schubert wraz ze swoją żoną podjął ważną decyzję. Małżeństwo zdecydowało się spakować walizki i na dobre uciec od wielkomiejskiego zgiełku.

“Wielkomiejskie życie ze swoim pośpiechem, nerwowością, ciągłą gonitwą, zawsze mnie stresowało” – tłumaczył muzyk w rozmowie z magazynem “Na Żywo”.

Dlatego też nie wahali się zbyt długo, gdy tylko pojawiła się możliwość przeniesienia za miasto. O wszystkim zadecydował przypadek – partnerzy w poszukiwaniu odpoczynku trafiło do malowniczej wsi na Kaszubach.

“Po tygodniu byliśmy właścicielami dolinki. Wtedy tylko stał to dąbek na środku pola, było kartoflisko. Łysa górka pokryta rzadką szczeciną samosiejek brzozy – i to wszystko nasze” – wspominał prezenter w “Gali”.

Dziś małżonkowie skupiają się głównie na życiu rodzinnym.

“Cieszę się świeżym powietrzem i czystą wodą z własnego źródła. I co najważniejsze, ukochanymi osobami, które mam obok siebie. Z Małgosią, Karoliną i zięciem Karolem tworzymy wielopokoleniową rodzinę” – relacjonował w “Super Expressie”.

Rudi Schuberth nie tęskni za show-biznesem

Czy Rudi Schuberth żałuje swojej decyzji o przenosinach na wieś? Jak się okazuje – 70-latek nie wyobraża sobie dzisiaj, by znów mógł prowadzić program w stylu “Śpiewających fortepianów”.

“Nie chciałbym prowadzić innego programu tego typu co „Śpiewające fortepiany”, mnie już to nie interesuje. Ja swoje odsłużyłem w tej kwestii i wydaje mi się, że dobrze” – podsumował w “Fakcie”.

Choć muzyk stara się być na bieżąco z tym, co dzieje się w mediach, na współczesny show-biznes patrzy z lekkim rozczarowaniem: “Za dużo w tym jest bylejakości. To też odpowiedź na pytanie, czy chciałbym wystąpić jeszcze raz w programie tego typu. Raczej bym nie chciał, bo świat się zmienił i wygląda to inaczej” – podsumował w rozmowie z tabloidem.

Zobacz też:

Bądź na bieżąco z najnowszymi newsami. Zobacz więcej.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World