"Rój" trzęsień ziemi na Islandii. "Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego"

Erupcja wulkanu Fagradalsfjall, Islandia (zdj. ilustracyjne)

W ostatnich dniach na Islandii zaobserwowano “rój” trzęsień ziemi. Najsilniejsze z nich miało miejsce w poniedziałek rano w pobliżu ewakuowanego miasta Grindavik, podało islandzkie Biuro Meteorologiczne. Wciąż na Islandii “utrzymuje się prawdopodobieństwo erupcji”.

Minęły ponad dwa tygodnie, odkąd mieszkańcy islandzkiej wioski rybackiej Grindavik zostali ewakuowani ze swoich domów w związku z ekstremalną aktywnością sejsmiczną. Od 10 listopada dziesiątki tysięcy trzęsień ziemi i wstrząsów nawiedziło półwysep Reykjanes, pękały drogi, a pobliskie domy ulegają zapadaniu.

“Rój” trzęsień ziemi na Islandii

Islandia w dalszym ciągu czeka na zbliżającą się erupcję wulkanu Fagradalsfjall.

“Rój” trzęsień ziemi na Islandii

Islandzkie Biuro Meteorologiczne zarejestrowało najsilniejsze trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło dotknięty obszar w ciągu ostatnich 48 godzin. Z “roju” 300 trzęsień ziemi , które zarejestrowano między 19:00 a 6:00 czasu lokalnego, najsilniejsze miało siłę 3 stopni w skali Richtera.

[object Promise]

W ubiegły piątek Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego obniżył stan bezpieczeństwa publicznego z awaryjnego do niebezpiecznego. Wdrożona obecnie “faza alarmowa” oznacza, że ​​na danym obszarze istnieje podwyższone ryzyko i że prawdopodobnie zostaną wprowadzone ograniczenia, zamknięcia i procedury ewakuacyjne.

Chociaż codziennie w okolicę nawiedzają setki trzęsień ziemi, “aktywność sejsmiczna stale maleje” – stwierdziło islandzkie Biuro Meteorologiczne, dodając:

[object Promise]

Jednak jeden z urzędników zajmujących się ochroną ludności powiedział dziennikowi “The Independent”:

[object Promise]

Źródło: “The Independent”, Yahoo News

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World