Android Auto: odświeżone Mapy Google w kolejnych samochodach

android, android auto: odświeżone mapy google w kolejnych samochodach

Mapy Google w Androidzie Auto

Mapy Google, także w Androidzie Auto, od niedawna cechują się odświeżonym interfejsem z nowymi kolorami mapy. Google jak zwykle aktualizuje jednak swoje produkty transzami, co w praktyce może oznaczać, że nie wszyscy zobaczyli zmiany od razu i dopiero teraz widać je w kolejnych autach.

Chociaż co do zasady odświeżone kolory Google Maps powinny być od początku widoczne także w Androidzie Auto, okazuje się, że nie wszyscy kierowcy mogli zobaczyć poprawione kolory w samochodach od początku. Może to być wynikiem etapowego wdrożenia, mnogości kombinacji smartfon-samochód, a także wersji Androida Auto i Map Google zainstalowanych w danym telefonie.

Mimo, że niektórzy kierowcy mogli dostrzec odświeżone kolory w Google Maps w pojazdach już dawno, okazuje się, że część dopiero teraz – w ramach najświeższej “fali” aktualizacji – widzi zmiany w swoich samochodach w Androidzie Auto. Odświeżone kolory są oczywiście zbieżne z tymi znanymi z przeglądarki czy smartfonów. Mapy Google po zmianach wyświetlają wyraźniejszy granatowy kolor zaplanowanej trasy i nieco inne kolory terenów zabudowanych, wód i zalesień.

Nowe kolory Map Google są widoczne w Androidzie Auto zarówno w widoku pełnoekranowym, jak i po włączeniu dzielonego interfejsu Coolwalk. Zmiany są szczególnie widoczne w przypadku jasnego motywu mapy – nocne kolory są na tyle jednolite, że zmiany względem poprzedniej wersji są na pierwszy rzut oka mało zauważalne. Naturalnie niezależnie od zmiany kolorystyki mapy, cały czas w Mapach Google można korzystać także z widoku satelitarnego – również w Androidzie Auto.

Zobacz także:

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World