Rosja szykuje uderzenie? Putin zatwierdził plan ws. armii

rosja szykuje uderzenie? putin zatwierdził plan ws. armii

Olbrzymi budżet na wojsko. Putin podpisał dekret

Władimir Putin wyraził zgodę na znaczne zwiększenie wydatków na armię. Zgodnie z zapisami przyjętego projektu ustawy budżetowej na 2024 rok, Rosja od stycznia będzie przeznaczać na cele wojskowe około 30 proc. wszystkich wydatków.

W poniedziałek Władimir Putin podpisał szereg ustaw związanych z budżetem Federacji Rosyjskiej na przyszły rok. W zatwierdzonych dokumentach znalazły się m.in. założenia dotyczące wydatków na armię, które w 2024 roku mają wzrosnąć o prawie 70 proc. w stosunku do 2023 roku.

Rosja wyznaczyła sobie ambitny cel przychodów na 2024 rok na poziomie 391,2 mld dolarów, co oznacza planowany wzrost o 22,3 proc. w skali rok do roku – pisze agencja Reutera.

Analitycy twierdzą, że rosyjski rząd może być zmuszony do podwyższenia podatków od działalności gospodarczej, jeśli założenia te okażą się zbyt optymistyczne. Plany budżetowe zostały już zatwierdzone przez obie izby parlamentu: Dumę Państwową i Radę Federacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Coraz więcej ofiar wśród Rosjan

W poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że ostatnie sześć tygodni prawdopodobnie przyniosło stronie rosyjskiej jedne z najwyższych wskaźników ofiar od początku wojny.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej przywołało dane ukraińskiego sztabu generalnego, według których w listopadzie liczba rosyjskich ofiar wynosi średnio 931 dziennie. Poprzednio najbardziej śmiercionośnym miesiącem dla Rosji był marzec 2023 roku ze średnią 776 strat dziennie, a było to w szczytowym momencie rosyjskiego szturmu na Bachmut.

Zobacz także:

Brytyjski wywiad wskazuje, że powodem tak wysokich strat Rosji jest obecnie przede wszystkim ofensywa rosyjskiej armii na miasto Awdijiwka w Donbasie. Brytyjczycy dodali, że chociaż wywiad nie może zweryfikować metodologii, zarówno jeśli chodzi o zabitych, jak i rannych, podawane przez stronę ukraińską liczby są wiarygodne.

Przeczytaj również:

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World