Nowy polski przebój Netfliksa. Tylko dla widzów o mocnych nerwach

nowy polski przebój netfliksa. tylko dla widzów o mocnych nerwach

Marcin Dorociński jako komisarz Popielski

Serial “Erynie” miał powstać we współpracy Telewizji Polskiej z Netfliksem, ale ostatecznie został zrealizowany jako samodzielny produkt TVP. Szefowie polskiego Netfliksa nie zapomnieli jednak o tym tytule. Użytkownicy platformy streamingowej będą się mogli z nim zapoznać już 29 listopada.

Wyprodukowany w ubiegłym roku serial “Erynie” został oparty na czterech książkach Marka Krajewskiego opisujących przygody lwowskiego komisarza Edwarda Popielskiego. W skład wykorzystanych w produkcji TVP powieści wchodzą: “Liczby Charona”, “Erynie”, “Rzeki Hadesu” oraz “W otchłani mroku”.

Zobacz także:

Akcja serialu rozpoczyna się w 1938 roku w labiryntach ulic przedwojennego Lwowa, który jest miejscem wydarzeń aż do wybuchu drugiej wojny światowej. Po jej zakończeniu widzowie przenoszą się do Wrocławia. Główną rolę w “Erynie” zagrał Marcin Dorociński.

“Erynie” | Zwiastun

Dwunastoodcinkowy serial miał premierę pod koniec ubiegłego roku. Przez pierwsze miesiące “Erynie” można było oglądać jedynie w serwisie TVP VOD, później pojawił się w ramówce TVP HD. Teraz będą mogli go zobaczyć także widzowie Netfliksa.

“Erynie” powinien stać się przebojem na największej platformie streamingowej. W ostatnich tygodniach polskie produkcje świetnie radzą bowiem sobie na Netfliksie. Zarówno te premierowe, jak i starsze tytuły, znane z innych stacji czy też z kina. Dużym przebojem stał się np. serial “Mały zgon” wyprodukowany przez Canal+, czy też wojenny dramat Władysława Pasikowskiego z 1998 roku “Demony wojny według Goi”.

Zobacz także:

Bohaterem “Erynie” jest Edward Popielski, w środowisku przestępczym znany bardziej jako Łyssy. Lwowski komisarz policji po raz pierwszy pojawił się w powieści “Głowa Minotaura”, będącej szóstą częścią przygód Eberharda Mocka. Detektyw z niemieckiego miasta Breslau prowadził wówczas śledztwo dotyczące bestialskiego morderstwa młodej cudzoziemki. Tropy zaprowadziły Mocka do Lwowa, gdzie bestia zwana Minotaurem zamordowała dwie kobiety. Tam nawiązał współpracę z komisarzem Popielskim, który okazał się tak ciekawą postacią, że stał się bohaterem nowego cyklu.

Poza Dorocińskim w serialu występują m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Eryk Lubos, Wiktoria Gorodeckaja, Erika Karkuszewska, Paweł Deląg, Marcin Bosak, Mirosław Haniszewski, Piotr Głowacki, Mirosław Kropielnicki, czy Christian Berkel. Produkcję wyreżyserował Borys Lankosz.

Zobacz także:

W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” rozmawiamy o “Zabójcy” Davida Finchera, “Informacji zwrotnej” z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie “The Crown”, gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World