Kiedy exposé Mateusza Morawieckiego? Müller wskazał możliwy termin

– To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji – powiedział Piotr Müller na antenie Polsat News. Dopytywany, czy Mateusz Morawiecki wygłosi exposé 11 grudnia, odparł: „Zapewne tak”.

kiedy exposé mateusza morawieckiego? müller wskazał możliwy termin

Z ostatniej chwili. Wkrótce więcej informacji.

W poniedziałek 27 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego. – Dopełniamy politycznego i historycznego, konstytucyjnego zwyczaju, powołując po wyborach parlamentarnych rząd RP, który jest formowany przez kandydata przedstawionego przez ugrupowanie, obóz polityczny, który wygrał wybory parlamentarne – powiedział prezydent Andrzej Duda.

W programie „Gość Wiadomości” do sprawy odniósł się Mateusz Morawiecki. – Przeanalizowaliśmy bardzo skrupulatnie programy innych partii i staraliśmy się wybrać w ramach naszego ponadpartyjnego rządu (…) to, co łączy. Nie chcemy awantury. Nie chcemy czegoś, co część opozycji szykuje już teraz, czyli zemsty, rewanżyzmu. (…) Myślę, że Polacy oczekują czegoś innego. Oczekują dobrego, merytorycznego, konstruktywnego programu. Dekalog Polskich Spraw jest takim programem, zbierającym bardzo dobre punkty nie tylko nasze, ale i (…) innych ugrupowań – powiedział premier.

Rzecznik rządu został zapytany, kiedy premier wygłosi exposé. – To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji – powiedział Piotr Müller na antenie Polsat News. Dopytywany, czy Mateusz Morawiecki wygłosi exposé 11 grudnia, odparł: „Zapewne tak”. – Zobaczymy, to jest też do ustalenia w rozmowie z marszałkiem Hołownią, który mam nadzieję, że spotka się z premierem chociażby w zakresie omówienia ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawimy jeszcze w ciągu dwóch tygodni – powiedział.

Więcej informacji wkrótce.

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World