Burza stulecia paraliżuje południową Rosję i Krym; zalane autostrady i budynki, setki tysięcy ludzi bez prądu

Nawałnica o niewyobrażalnej sile, okrzyknięta przez rosyjskie media jako “burza stulecia”, uderzyła w południową Rosję i anektowany Półwysep Krymski. Autostrady zamieniły się w rzeki, a wiatr zmiatał na swojej drodze wszystko, pozostawiając spustoszenie i chaos.

burza stulecia paraliżuje południową rosję i krym; zalane autostrady i budynki, setki tysięcy ludzi bez prądu

Burza stulecia paraliżuje południową Rosję i Krym; zalane autostrady i budynki, setki tysięcy ludzi bez prądu

Południowa Rosja stała się areną jednej z najpotężniejszych nawałnic, jakie wystąpiły w tym regionie w ciągu ostatnich 16 lat. Rosyjskie media nazywają ją “burzą stulecia” i “megaburzą”. Kraj Krasnodarski, znany z urokliwych kurortów, stały się miejscem dramatycznych wydarzeń. Już od niedzieli wiatr o prędkościach osiągających niemal 150 km/h łamał drzewa, niszczył plaże i znajdujące się na nich konstrukcje, a setki tysięcy ludzi pozostawił bez dostępu do elektryczności.

Ministerstwo Energii Rosji donosi, że blisko 2 miliony osób na terenie Krasnodarskiego, Krymu i okupowanych obszarów Ukrainy znalazło się bez dostaw prądu. Krajobraz zamienił się w apokaliptyczne sceny: plaże, które zwykle gościły turystów, przypominają pole bitwy, a ulice zatopione są wodą. W Soczi, sercu kraju Krasnodarskiego, fale sięgające wysokości 8 metrów sparaliżowały ruch kolejowy, powalając na tory drzewa.

Na Krymie zapanował chaos

Na Krymie, który zawsze był ostoją spokoju, fale Morza Czarnego zalewają drogi, a samochody suną na powierzchni wody, niczym amfibie. Telewizja pokazuje dramatyczne sceny, gdy fale zmywają auta z trasy. W Sewastopolu ponad 500 morskich zwierząt zginęło w wyniku zalania lokalnego akwarium, o czym poinformował na Telegramie gubernator miasta Michaił Razwożajew.

Prognozy pogody nie napawają optymizmem. Opady deszczu, śniegu i wiatr o prędkości powyżej 100 km/h sprawiają, że życie na Krymie się zatrzymało i czeka na ciszę. Przywódca okupowanego Krymu, Siergiej Aksionow, w związku z ekstremalnymi warunkami pogodowymi ogłosił dzień wolny od pracy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl

Źródło: themoscowtimes.com

rs

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World