Cmentarna hiena grasowała w Lesznie. Mężczyzna ukradł ponad 100 cennych wazonów!

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę kradnącego mosiężne wazony z cmentarnych nagrobków. Jest podejrzewany o ponad sto kradzieży. Nieuczciwym złomiarzem okazał się 36-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

cmentarna hiena grasowała w lesznie. mężczyzna ukradł ponad 100 cennych wazonów!

Cmentarna hiena grasowała w Lesznie. Mężczyzna ukradł ponad 100 cennych wazonów!

Kradł mosiężne wazony na cmentarzach

Policja w Lesznie już przed Wszystkimi Świętymi otrzymywała sygnały o kradzieżach mosiężnych wazonów z cmentarnych nagrobków. Kradziono je na cmentarzach w całym powiecie leszczyńskim. Początkowo policjanci myśleli, że ma to związek z “zamówieniami” złożonymi przed dniem Wszystkich Świętych. Wazony ginęły jednak także w listopadzie.

– W ustalenie sprawcy tych bulwersujących kradzieży zaangażowali się policjanci z różnych wydziałów. Ostatecznie 24 listopada 2023 roku zatrzymano w Lesznie 36-latka z województwa lubuskiego. W bagażniku swojego samochodu posiadał kilka wazonów skradzionych poprzedniej nocy na cmentarzu w Górce Duchownej – mówi Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lesznie.

Złodziejowi grozi 5 lat więzienia

Śledczy ogłosili podejrzanemu pięć zarzutów kradzieży cmentarnych wazonów wartych prawie 5 000 złotych. Mężczyzna przyznał się kradzieży i złożył wyjaśnienia. Prawdopodobnie ma on związek z ponad setką podobnych kradzieży na terenie nekropolii w Lesznie i powiecie leszczyńskim. Skradzione przedmioty sprzedawał w punktach skupu złomu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

– Prosimy o kontakt wszystkie osoby, którym w ostatnich tygodniach z rodzinnych cmentarnych nagrobków skradziono wazony wykonane z mosiądzu. Kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 77 31 611 lub sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Leszno – 47 77 31 600 – dodaje Monika Żymełka.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Źródło: leszno.naszemiasto.pl

Miejskie Historie – Trzcianka:

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World