Nie minęło 48 godzin. Błaszczak musi się tłumaczyć z deklaracji

nie minęło 48 godzin. błaszczak musi się tłumaczyć z deklaracji

Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak w Pałacu Prezydenckim

– Zwyciężyła idea kontynuacji. Bezpieczeństwo było, jest i będzie priorytetem PiS. Będę kontynuował to, co zaczęliśmy w 2015 roku – tak w Polskim Radiu Mariusz Błaszczak tłumaczył, dlaczego zgodził się pozostać na stanowisku ministra obrony narodowej w dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jeszcze w sobotę na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Błaszczak deklarował, że nie będzie go w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Tłumaczył, że nowy rząd ma być “ekspercki” oraz, że mają być w nim politycy spoza pierwszego szeregu PiS, do którego zalicza siebie.

Błaszczak się tłumaczy

– Rzeczywiście tak było. Zwyciężyła idea kontynuacji. Bezpieczeństwo zawsze było, jest i będzie priorytetem Prawa i Sprawiedliwości, dlatego jestem ministrem obrony narodowej. Będę kontynuował to wszystko, co zaczęliśmy w 2015 r. Wsłuchuję się też w postulaty opozycji, szczególnie Trzeciej Drogi, np. postulat skierowania 50 proc. wydatków związanych z modernizacją do polskiego przemysłu zbrojeniowego – mówił w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak.

Polityk PiS był pytany o absencję marszałków Sejmu i Senatu Szymona Hołowni i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podczas poniedziałkowego zaprzysiężenia dwutygodniowego rządu Mateusza Morawieckiego. Prowadzący program Grzegorz Jankowski zapytał go o sens tworzenia rządu na tak krótki czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Konstytucja RP jasno stanowi, jest też obyczaj, który podtrzymujemy, związany z tym, że osoba wskazana przez zwycięskie ugrupowanie parlamentarne podejmuje się misji tworzenia rządu. Pan prezydent Andrzej Duda wskazał pana premiera Mateusza Morawieckiego i taka misja została podjęta. To jest osadzone mocno w tradycji demokratycznej. Wiem, że są tacy, którzy mają demokrację wypisaną na sztandarach, a w rzeczywistości są antydemokratyczni, ale nie zważamy na to – odpowiedział Mariusz Błaszczak.

– W rządzie są poważni eksperci, którzy dotąd nie zajmowali się polityką. W tym gabinecie dominują panie, to też ważny sygnał. Staramy się uzyskać poparcie – dodał.

Źródło: Polskie Radio

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World