Lech Wałęsa ujawnił, co zrobił z pieniędzmi za Pokojową Nagrodę Nobla. Piękny gest

lech wałęsa ujawnił, co zrobił z pieniędzmi za pokojową nagrodę nobla. piękny gest

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa wskazał, że większość swojego majątku przekazał na cele dobroczynne. Ujawnił, że pieniądze za zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla oddał szpitalom. Przy okazji odniósł się do wydatków związanych z utrzymaniem rodziny. “Mam dużą rodzinę, każdy ma problemy” — powiedział w podcaście “WojewódzkiKędzierski”.

Lech Wałęsa gościł w poniedziałkowym wydaniu podcastu Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. W trakcie rozmowy potwierdził prezenterom, że swój majątek wywiózł na Jasną Górę. Wyjaśniając, czy kiedyś chciał poprosić o zwrot pieniędzy, wyjaśnił:

[object Promise]

“Oddałem wszystko, co miałem. Ile złota, nieprawdopodobne! (…) Naród mi dał, świat mi dał — obrączki, tysiące rzeczy. Nic nie brałem dla siebie” — dodał w rozmowie.

Lech Wałęsa ujawnił, co zrobił z pieniędzmi za Pokojową Nagrodę Nobla

Lech Wałęsa został dopytany o honorarium, które otrzymał za zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla w 1983 r. Lider “Solidarności” odparł, że wszystko oddał na cele dobroczynne. Wyliczył:

[object Promise]

“Dzisiaj bym może tego nie zrobił, bo mam wątpliwości do nich, ale w tamtym czasie co miałem zrobić? Trzymać nie mogłem, konserwować nie mogłem, sprzedać nie mogłem. (…) Wszystko rozdałem” — podsumował w podcaście, zapytany o swój majątek.

Kuba Wojewódzki zacytował również głośną wypowiedź Tomasza Karolaka, który u Żurnalisty wyliczył, że potrzebuje 40 tys. zł, by szczęśliwie żyć. Lech Wałęsa nie chciał wskazać swojej kwoty “na szczęśliwe życie”, zamiast tego odparł:

[object Promise]

lech wałęsa ujawnił, co zrobił z pieniędzmi za pokojową nagrodę nobla. piękny gest

Lech Wałęsa

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych. Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: [email protected].

News Related

OTHER NEWS

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World