Zemřel muzikant Geordie Walker: Kytarista legendárních Killing Joke dostal v Praze mrtvici

zemřel muzikant geordie walker: kytarista legendárních killing joke dostal v praze mrtvici

Bylo mu 64 let a podlehl infarktu.

Ve čtyřiašedesáti letech zemřel kytarista skupiny Killing Joke Geordie Walker. Britský muzikant strávil poslední roky v Praze, kde pracoval a kde také zemřel. Podle informací webu Music Server podlehl následkům těžké mrtvice.

Geordie Walker zemřel ve čtyřiašedesáti letech na následky těžké mrtvice. Britský kytarista fungoval v postpunkové skupině Killing Joke, která byla založena roku 1979. Hrál v ní od jejího založení a spolu se zpěvákem Jeremym ‚Jazem‘ Colemanem (63) byli jedinými členy, kteří jsou ve skupině nepřetržitě.

V devadesátých letech se tvorba Killing Joke zpomalila a kapela na čas přerušila činnost, od roku 2003 do současnosti opět koncertovala. Jejich poslední řadové album Pylon vyšlo v roce 2015.

Podle informací Music Serveru utrpěl Geordie mozkovou mrtvici v pátek 24. listopadu a v neděli 26. listopadu na její následky zemřel.

Zemřel obklopen rodinou

„S extrémním smutkem potvrzujeme, že 26. listopadu v 6:30 ráno zemřel v Praze legendární kytarista Killing Joke Kevin ‚Geordie‘ Walker poté, co měl mrtvici. Byl obklopen rodinou,“ uvedla kapela na svém Facebooku.

V posledních letech žil Walker v Praze, kde také pracoval. Pro české posluchače je známý ale hlavně jeho parťák Jaz Coleman, který žil v Praze od devadesátých let, hrál ve filmu Rok ďábla z roku 2002 a spolupracoval se skupinou Čechomor. Bydlí převážně v Praze, Londýně a na Novém Zélandě.

Související články

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World