Mokrý sníh komplikuje dopravu. Část vlaků stojí, hasiči vyprošťovali autobus i posypový vůz

mokrý sníh komplikuje dopravu. část vlaků stojí, hasiči vyprošťovali autobus i posypový vůz

Noční sněžení zaměstnalo hasiče.

V noci z pondělka na úterý v Česku padal převážně mokrý sníh, který následně přimrzl a zkomplikoval dopravu na řadě místech. Například v Karlovarském kraji napadlo místy až 20 centimetrů sněhu. Na severu Čech uvízly sypače, na Vysočině je ujetý sníh. Hasiči na Mladoboleslavsku zasahovali u autobusu, který sjel do příkopu. Napříč republikou pak požárníky zaměstnaly hlavně popadané stromy.

V Karlovarském kraji v noci na úterý napadlo od několika centimetrů do asi 20 centimetrů sněhu a stále drobně sněží. Silnice jsou i přes snahu silničářů zasněžené a kloužou. Hlavní tahy jsou sice ošetřené, ale trvající srážky je rychle znovu přikrývají sněhem. Na některých místech na Sokolovsku se v noci nebo ráno přerušila dodávka elektřiny. Silničáři varují před rozbředlým sněhem, který se vyskytuje na silnicích nižších tříd na celém území kraje. V horských oblastech napadlo sněhu více, například silnice na Boží Dar je ale upravená.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Z mostu na D1 se zřítil kamion. Vozidlo po pádu začalo hořet, řidič nehodu nepřežil

Dopravu v Libereckém kraji zkomplikoval těžký mokrý sníh a popadané stromy. Na některých místech kvůli tomu uvízly sypače. Přerušený byl provoz na několika železničních tratích, vlaky nejezdí ze Železného Brodu na Jablonecku směrem na Semily. V kraji napadlo kolem deseti centimetrů sněhu, a stále místy sněží. I na hlavních tazích tak mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu, které kloužou. Pozor by si měli dát řidiči nákladních aut ve stoupáních, uvízlé kamiony zkomplikovaly podle policie dopravu na silnici 13 v Kamenickém Šenově nebo na silnici 292 u Záhoří na Semilsku. Pro kamiony nad šest tun zůstává kvůli sněhu zavřená silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice, řidiči musí po hlavní silnici 13 přes Frýdlant, kde se solí.

Na hlavních silnicích v Kraji Vysočina jsou po nočním sněžení zbytky rozbředlého sněhu. Na vozovkách nižší třídy, které se nesolí, je ujetý nebo rozbředlý sníh. V noci jezdila stovka sypačů. Vše je sjízdné s opatrností, řekl dispečer krajské správy a údržby. Teploty byly k ránu okolo bodu mrazu.

Sníh komplikoval také dopravu ve Středočeském kraji. „Od včerejší 22. do dnešní 7. hodiny jsme zasahovali celkem u 44 událostech. Nejvíce bylo technických pomocí (35) a z toho 31 popadaných stromů přes pozemní komunikace, které znemožňovaly nebo ztěžovaly průjezd. Dopravních nehod bylo 8,“ uvedli na sociální síti X středočeští hasiči. Zaměstnal je také autobus, který sjel do příkopu mezi obcemi Branka a Nová Ves u Bakova na Mladoboleslavsku. „Nikdo nebyl zraněn a pro cestující byl přistaven náhradní autobus. U Bělé pod Bezdězem osobní vlak narazil do padlého stromu. I tato událost se obešla bez zranění,“ napsali hasiči.

K popadaným stromům a dopravním nehodám vyjížděli také hasiči z Královéhradeckého kraje. „Od večerních hodin řeší jednotky požární ochrany napříč krajem události související s přechodem frontálního systému a sněžením. Jedná se jak o likvidaci spadlých stromů, tak o dopravní nehody,“ napsali na sociální síti X hasiči Královéhradeckého kraje. Například u obce Chvaleč narazil v pondělí večer do stromu linkový autobus. „Nehoda se obešla bez zranění. Ve voze cestovalo včetně řidiče sedm lidí. Hasiči zabezpečili místo události, odstranili spadlý strom a postarali se o zprůjezdnění silnice,“ doplnili hasiči.

Na silnicích nižších tříd na Vsetínsku zůstávala v úterý ráno vrstva rozbředlého sněhu. Na vozovkách, které jsou po chemickém ošetření mokré, se v okrese může tvořit námraza. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností, stejně jako holé a mokré silnice v ostatních částech Zlínského kraje.

Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na některých silnicích leží nová vrstva ujetého sněhu, jinde je sníh rozbředlý. Silničáři komunikace ošetřili chemicky či posypem. Vyplývá to z dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic.

Sněžení v noci postupně zasáhlo také celé území Olomouckého kraje, v Jeseníkách napadlo několik centimetrů sněhu. Správci silnic poslali do terénu sypače a pluhy. Silnice první, druhé i třetí třídy na Jesenicku a Šumpersku ráno pokrývá rozbředlý sníh, na méně frekventovaných cestách je ujetá vrstva sněhu. V Jeseníkách stále sněží a dohlednost na silnicích snižuje mlha. U obce Černá Voda na Jesenicku havaroval nákladní automobil, který sjel ze silnice. Nehoda se obešla bez zranění. U obce Kozlov na Olomoucku krátce před 07:30 havaroval autobus. Dopravní nehoda komplikuje také provoz na D1 u obce Trnávka ve směru z Přerova na Lipník nad Bečvou.

Ve výše položených oblastech Pardubického kraje leží na silnicích často sníh. Po solení je většinou rozbředlý, v místech sypaných drtí tvoří uježděnou vrstvu. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné. Řidiči by měli být opatrní v okolí Moravské Třebové, Poličky, Svitav, Žamberka nebo Ústí nad Orlicí. Uježděná sněhová vrstva pokrývá vozovky v oblasti Lanškrouna a v Železných horách, kde se místy tvoří také náledí.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Na Staroměstském náměstí už stojí vánoční strom. Zdobení potrvá několik dní

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World