V Británii byl zaznamenán první případ nové varianty prasečí chřipky

v británii byl zaznamenán první případ nové varianty prasečí chřipky

Ilustrační foto

Britský Úřad pro zdravotní bezpečnost (UKHSA) uvedl, že nákaza virem A(H1N2)v byla detekována během běžného monitoringu výskytu chřipky po vyšetření pacienta všeobecným lékařem, přičemž zdroj nákazy zatím není znám.

The Guardian dodal, že infikovaná osoba nebyla hospitalizována a úřady nyní hledají lidi, kteří byli v blízkém kontaktu s infikovaným. Zatím není známo, že by nakažený pacient, trpící respiračními potížemi, měl kontakt s prasaty.

Případ se odehrál v hrabství North Yorkshire na severu Anglie, kde úřady posílily sledování chřipkových onemocnění v ordinacích lékařů i nemocnicích, aby předešly možnému dalšímu šíření viru. Zároveň budou hodnocena rizika, která virus představuje pro lidské zdraví.

“Je to poprvé, co jsme tento virus zachytili u lidí v Británii, ačkoliv je velmi podobný virům zjištěným u prasat,” uvedla Meera Chandová z UKHSA.

Podle BBC jde o nový typ viru prasečí chřipky, který se mírně liší od virů, zjištěných u lidí v různých zemích světa. Je však podobný viru šířícímu se mezi prasaty ve Spojeném království.

Prasečí chřipka je onemocnění dýchacích cest, které postihuje prasata. Hlavním původcem prasečí chřipky je virus chřipky typu A, konkrétně podtyp H1N1. Tento virus může způsobit různé stupně onemocnění u prasat, včetně respiračních obtíží, horečky, kašle a rýmy.

V průběhu posledních let došlo ke sporadickým případům přenosu prasečí chřipky na lidi. Nejznámější událostí tohoto typu byla pandemie prasečí chřipky v roce 2009. Tehdy se virus H1N1, který původně cirkuloval u prasat, poprvé přenesl na lidi. Tato varianta H1N1 obsahovala genetické prvky virů chřipky prasečí, ptačí a lidské.

Prasečí chřipka u lidí může mít podobné příznaky jako běžná lidská chřipka, včetně horečky, kašle, bolesti svalů a únavy. Obvykle probíhá v mírnější formě než některé jiné typy chřipky, ale může způsobit vážné komplikace u některých jedinců.

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World