Uličník Bujnoch ze Saxany: Michal Hejný zemřel na nevyléčitelnou nemoc, předtím si splnil velký sen

uličník bujnoch ze saxany: michal hejný zemřel na nevyléčitelnou nemoc, předtím si splnil velký sen

Michal Hejný s Petrou Černockou a Vlastimilem Zavřelem

Stačila jedna role a Michal Hejný (†41) se navždy zapsal do filmové historii. Legendární Dívce na koštěti ztvárnil jednoho z uličníků, kteří pořádně zavařili hlavní hrdince. Byl velmi talentovaný, ale tehdejší režim nebyl nic pro něho. Utekl do Ameriky, kde se ale nakazil pohlavní nemocí, které podlehl. Stihl si ale splnit svůj životní sen.

Mezi známými herci, kterými se to v Dívce na koštěti jen hemží, se Michal rozhodně neztratil. Kudrnatého rošťáka s brýlemi si pamatujeme všichni. Skvěle sekundoval slavnějšímu Janu Krausovi (70) a Vlastimilu Zavřelovi (69). Talentu a temperamentu měl na rozdávání a byla mu předvídána zářná kariéra. 

Kolegové Hejného neměli příliš v lásce

Stejně jako ve filmu se herci chovali i během natáčení. O bujaré večírky nebyla nouze, i když Hejnému bylo tehdy 16 let. ‚‚Byli jsme jak utržení ze řetězu! Za pár dnů jsme propili a prohráli v kartách všechno včetně diet, co jsme na dobu filmování dostali,“ přiznal Zavřel pro deník Blesk po letech s tím, že společně s Krausem mladšího kolegu trochu tyranizovali. „Když jsme šli na koupaliště, hodili jsme ho do vody a tři hodiny jsme ho nepustili ven,“ dodal Vlastimil a prozradil, že Michal ani ve škole nebyl úplný oblíbenec kvůli svým dost divným nápadům. 

Uličník Bujnoch byl velkým kamarádem Stašové

Nejdříve Hajný začal studovat konzervatoři, ale po dvou letech odešel společně se spolužačkou Simonou Stašovou (68) na DAMU. Jedna z našich nejobsazovanějších hereček ale popírá Zavřelova slova o Michalově neoblíbenosti. Naopak. „Michal byl kouzelný cvok. Nikdy jsem se s ním nenudila. Byl recesista, chytrý a zábavný kamarád, který nikdy nelhal a byl talentovaný herec,” prozradila Simona s tím, že byl také velmi nadaný na cizí jazyky. Zkrátka multitalent, který se ale rozhodl raději pro emigraci, než aby žil v tehdejším režimu. Byl totiž gay a to bylo v době komunismu zakázané slovo. „Nechtěl být zesměšňován, a tak odešel,” potvrdila Stašová.

Za oceánem chtěl herec najít štěstí

Nejdříve odjel na devizový příslib do Itálie, odkud se ale už zpět do vlasti nikdy nevrátil. Ve třiadvaceti letech si tak odletěl splnit sen do Ameriky. Vlastně dva sny. Toužil se stát profesionálním hercem, a dokonce se dostal na prestižní hereckou školu Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Studium však nedokončil a navždy se vzdal snahy uspět ve filmové branži. Největší životní sen si ale Michal splnil. 

Splněný sen chvíli před smrtí

Miloval zpěvačku a herečku Barbru Streisand (82). ​‚‚Hrozně ji obdivoval, chtěl se s ní setkat,” popsala Stašová s tím, že Hejný byl také skvělý muzikant, a když jí zpíval Barbry písně, byl k nerozeznání od originálu. V té době ještě Simona netušila, že se stane dvorní dabérkou Streisand a kdykoliv slyší její hlas, vzpomene si na svého kamaráda. S blondýnkou, kterou mimo talentu proslavil i její výrazný nos se Hejný opravdu setkal, a dokonce jí zazpíval. Streisand byla z interpretace vlastní písně z muzikálu Funny Girl nadšená a předpovídala mladíkovi zářnou kariéru. Bohužel na to už nedošlo. 

S přáteli se Michal kvůli AIDS už nikdy nesetkal

Hejný se nakazil virem HIV, který se pak rozjel v AIDS. Taková zpráva se mezi jeho přáteli v Česku rychle rozkřikla a vzhledem k malé informovanosti o vážné noci od něho dali přátelé ruce pryč. ‚‚Nikdo ze známých se už s ním proto nechtěl setkat a ani já jsem neměla odvahu,“ přiznala Stašová, že Michal za ní chtěl přijet, ale že ho odmítla, protože v té době byla těhotná a měla o miminko strach. Rok na to, talentovaný herec zemřel. 

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World