20 současných nejoblíbenějších dětských jmen: Nejsou tak neobvyklá, jak byste čekali

20 současných nejoblíbenějších dětských jmen: nejsou tak neobvyklá, jak byste čekali

miminko

Jméno bude mít dítě na celý život, a tak se nad jeho volbou rodiče důsledně zamýšlejí. Někteří volí originální jména, jiní ta tradiční. Která jsou ale ta nejčastější?

Při výběru jmen se nebere v potaz pouze jeho libozvučnost, je dobré přemýšlet i nad tím, aby ladilo k příjmení, aby svátek daného jména nebyl příliš blízko k narozeninám dítěte a nad dalšími věcmi. Zároveň je dobré myslet na to, že jméno má dítě na celý život, tudíž je vhodné zvolit variantu pro dětská i dospělá léta.

Vzhledem k tomu, že je známo, že mnoho rodičů v poslední době volí čím dál tím častěji neobvyklá jména, možná byste čekali, že mezi nejčastěji dávanými jmény budou zejména ta zahraniční. Nebo naopak staročeská. Ale není tomu tak.

Nejoblíbenější jména pro holčičky

Podle posledních dat zveřejněných letos v říjnu, je nejčastěji dávaným dívčím jménem Eliška. Je tomu tak přitom již od roku 2012. Obliba dívčích jmen je ovšem proměnlivější než chlapeckých, a další jména se tak prostřídávají. Na druhém místě je nyní Viktorie, která po pěti letech vyšoupla Annu. Ta je v současnosti na třetím místě. Za ní je Sofie a Natálie – jména, která se také oproti předchozímu roku prohodila. A za nimi Tereza, která byla nejčastěji dávaným jménem od roku 1997 do 2016. Seznam 10 nejčastěji dávaných jmen pro dívky pro vás máme zde:

1. Eliška

2. Anna

3. Viktorie

4. Sofie

5. Natálie

6. Tereza

7. Adéla

8. Emma

9. Amálie

10. Nela

Nejoblíbenější jména pro kluky

Mezi chlapci vede jednoznačně Jakub, a to již od roku 2011, tedy o rok déle než Eliška. Vzápětí za ním je Jan, který byl na prvním místě soustavně od roku 1982 do roku 2010. Za nimi jsou Matyáš, Adam a Tomáš, kteří se pohybují na podobných předních příčkách již několik posledních let. Celý seznam nejčastěji dávaných chlapeckých jmen si můžete přečíst zde:

1. Jakub

2. Janatová

3. Matyáš

4. Adam

5. Tomáš

6. Matěj

7. Filip

8. Vojtěch

9. Dominik

10. David

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World