Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. na terminálu zadala omylem telefon

Subway

Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné své telefonní číslo. Nedobrovolně si tak dopřála nejdražší sendvič nejen v životě, ale na celém světě. Zaplatila za něj přes 7 100 dolarů (159 tisíc Kč), píše deník Bild.

Žena se domnívala, že telefonní číslo poskytuje kvůli účasti v bonusovém programu, které jsou ve Spojených státech u fastfoodových řetězců a supermarketů běžné. Televizní stanici WSB-TV řekla, že obsluha přepnula displej na políčko spropitné ve chvíli, když zadávala číslo svého mobilu, píše německý deník Bild.

ČTĚTE TAKÉ: Polákům při pohledu na české ceny spadla brada. Není divu, že berou naše obchody útokem, tvrdí

„Vím přesně, kolik tady běžně stojí sendvič. Je to 7,54 dolaru (169 Kč),“ uvedla zaskočená zákaznice. V přehledu transakcí se ale objevilo minus 7 112,98 dolaru.

„To jsem si mohla zaletět pro sendvič do Itálie. Bože, jak se tohle mohlo stát?“ zoufala si. Až později si prý všimla, že vícero číslic uvedených v kolonce spropitné se shoduje s jejím telefonním číslem.

Dostat nazpět štědré spropitné se snažila asi měsíc. Marně, prodejna se zuby nehty bránila. „Je to neuvěřitelné. Každý, kdo se na to podívá, musí vědět, že jde o omyl. Sama jsem dříve pracovala v maloobchodu a vím, že na konci směny jsme všechno spočítali,“ uvedla zákaznice na webu wsbtv.com.

Obrat nastal až ve chvíli, kdy se obrátila na média, respektive na televizi, která se jejího případu ujala. Kauza se začala řešit na sociálních sítích a prodejna ihned oznámila, že jí peníze vrací.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Ekonomové varují před půjčkami na Vánoce

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World