Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

vlastní bydlení do 900 tisíc korun? česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. S maringotkou je to jednoduché. Stačí si vybrat místo s krásným výhledem a nechat si postavit nový dvoupodlažní domov.

Složité rekonstrukce, zdlouhavé legislativní procesy výstavby, snaha o optimalizaci procesu výstavby, stále rostoucí finanční nároky na vlastní bydlení… To všechno vedlo českou firmu Wheel house k tomu, aby se pokusily navrhnout typizovanou moderní maringotku. Mobilní, dostupné, soběstačné a plnohodnotné bydlení pro čtyřčlennou rodinu o užitné ploše 19,2 m2 (bez spacích pater). Konstrukce maringotky je složena ze dvou částí. Spodní část, což je ocelový podvozek včetně rámové konstrukce vynášející dřevěnou sloupkovou konstrukci horní části. Ocelový podvozek je nesen dvěma nápravami s oboustrannými závěsy umožňující zapřáhnutí za běžné zemědělské stroje a vyvezení na libovolné místo. Atypický podvozek umožňuje vyšší světlou výšku samotného objektu, což mimo jiné přináší možnost dvou vyvýšených spacích pater, které pak prostorově neomezují samotný obytný prostor. Ten je pomyslně funkčně dělen dle jednotlivých činností. Jako klidová, pobytová část slouží vestavěná pohovka s knihovnou a dostatečným prosklením umožňujícím výhledy do krajiny.

Moderní maringotka má sloužit mladým rodinám

Ve středu dispozice se nachází kuchyně a hlavní vstup do objektu, který svou konstrukcí umožňuje plné otevření včetně bočního křídla, což v letních měsících přináší větší propojení s exteriérem. Za kuchyní, kde se zároveň nachází i technická skříň s veškerou technologií, je umístěno hygienické zázemí. To je uzavíratelné posuvnými dveřmi a větrané samostatným oknem. Přístup na spací patra je přes nábytkové schody, které jsou navrženy do podoby knihoven, aby výrazněji nezasahovaly do prostoru. Každé ze spacích pater má samostatné větrání. Materiálově je objekt převážně dřevostavbou, pouze spodní část je ocelová. Vnitřní obložení stěn a drtivá většina nábytku je tvořena z březové překližky. Mírná barevnost objektu je tvořena dřevěnými okny v laku a keramickým obložením koupelny a pracovní linky. Z vnější strany je objekt obložen antracitovým trapézovým plechem zajišťujícím barevnou stálost a trvanlivost.

Autoři projektu: Vít Spálený, Flat&House, www.flatandhouse.cz a WHEEL HOUSE s.r.o., www.wheelhouse.cz

Zdroj informací: Interiér roku, interierroku.cz

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World