Video: Obrovské vlny ničí pobřeží Ukrajiny a Ruska

video: obrovské vlny ničí pobřeží ukrajiny a ruska

Video: Obrovské vlny ničí pobřeží Ukrajiny a Ruska. Foto a video: Reprodukce Telegram t.me/Disaster_News

Ukrajina, jižní Rusko a severní Řecko byly zvláště zasaženy bouří Bettina, která je považována za Bouři století v Černém moři

+ Klikněte zde pro zhlédnutí videa

Nejméně čtyři úmrtí a více než desítku zraněných bylo nahlášeno podél ruského pobřeží Černého moře, v blízkosti řeckého ostrova Lesbos a na Ukrajině, kvůli silné bouři, která produkovala silné větry, prudké deště, vysoké vlny a těžké sněžení v celém regionu od víkendu do pondělí.

V pondělí zemřeli tři lidé – jeden v Soči v Rusku, jeden na Krymském poloostrově a další na palubě lodi v Kerčském průlivu – podle agentury Reuters. Tato zpravodajská agentura také informovala o evakuaci více než 350 lidí a téměř 2 milionů lidí bez elektřiny v jižním Rusku, ruskem kontrolovaném Krymu a na Ukrajině.

Když bouře vstoupila do Černého moře v neděli, její tlak klesl na 968 milibarů – což je srovnatelné s hurikánem 2. nebo 3. kategorie. Její tlak klesl o přibližně 20 milibarů oproti předchozímu dni, téměř splňující meteorologická kritéria pro “bombový cyklon“, což je pokles o 24 milibarů za 24 hodin. Obvykle, čím nižší je tlak, tím silnější je bouře.

“Nikdy jsme předtím neviděli tak velké vlny,” řekli místní obyvatelé médiím, tvrdíc, že dosahovaly až 12 metrů.

Starostka Kassandra, Anastasia Halkia, požádala o vyhlášení stavu nouze, protože průchod špatného počasí způsobil obrovské škody v různých oblastech pobřežní fronty. “Vlny dosáhly až 20 metrů od pobřeží,” řekla. dodala.

Halkia zdůraznila, že došlo k velkým škodám, které je třeba okamžitě opravit, zejména proto, že oblast navštěvuje každý rok tisíce návštěvníků. Stát okamžitě reaguje a poskytuje potřebné financování pro obnovu škod, dodala.

“Je to situace, která se bohužel opakuje, protože stejná věc se stala v letech 2019 a 2021 při podobných extrémních povětrnostních událostech,” řekla Halkia místnímu webu voria.gr

Foto a video: Reprodukce Telegram t.me/Disaster_News

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World