Rve se o domácí titul a přestup. Elitní střelec se může stát nejdražším hráčem historie

rve se o domácí titul a přestup. elitní střelec se může stát nejdražším hráčem historie

O slovenského hráče Counter-Striku Matúše Šimka se perou zahraniční zájemci. Musí za něj zaplatit více než čtyři miliony korun.

Brousí si zuby na premiérový český titul. Zároveň se může na vrcholu rozloučit s domácí Counter-Strike scénou. Slovenskou hvězdu týmu Sampi Matúše Šimka už delší dobu sledují zahraniční týmy, dosud však po zjištění cenovky vždy vycouvaly. Slavný britský klub Fnatic ale nemá problém vysypat miliony korun za talentovaného střelce a jedná o rekordním transferu.

Matúš Šimko alias MATYS prokazuje své kvality dlouhodobě. Na česko-slovenské Counter-Strike scéně patří mezi nejlepší střelce a svými výkony táhne celé mužstvo Sampi. Naposledy opanoval statistiky skupinové fáze Tipsport MČR CS 2023.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Fotbalista Jankto utrácí miliony za hráče Counter-Striku. Zlákal slovenskou legendu

Do kádru týmu, jehož majitelem je český fotbalista Jakub Jankto, přišel Šimko loni v květnu za částku přesahující jeden milion korun a stal se tak nejdražším hráčem domácího esportu. I proto celá sestava, v níž se vedle Šimka objevil i legendární slovenský sniper Ladislav Kovács, získala nálepku milionových hochů.

„O hráčích jsme stoprocentně přesvědčeni, že to dotáhnou daleko a herně porostou. Jsou stále mladí a mají před sebou velkou budoucnost. I kvůli tomuto potenciálu nám dává smysl do týmu investovat. Mají na sobě značku milionových kluků. I s touhle tíhou se budou muset vypořádat,“ okomentoval Jankto tehdejší přestup.

Nyní se jeden z nich může posunout na mezinárodní scénu. Už delší dobu kolem Šimka krouží velké ryby světového Counter-Striku. Spekulovalo se, že o vicemistra České republiky z roku 2021 má zájem ukrajinský klub Monte. Dále se podle informací portálu PLAYzone.cz na slovenského borce vyptával evropský velkoklub OG nebo jeden z nejhodnotnějších esportových klubů světa TSM z USA.

Veškerá jednání ale skončila dříve, než vůbec začala. Zájem vždy povadl, když kluby zjistily, jaká je Šimkova cenovka. Sampi totiž do hráčovy smlouvy zaneslo výstupní klauzuli ve výši 170 tisíc eur (v přepočtu více než čtyři miliony korun).

Slavný britský klub Fnatic se však v případě borce ze Sampi nenechal odradit rekordní částkou a pokračuje ve vyjednávání. Trojnásobní šampioni největšího světového Counter-Strike turnaje Majoru jsou nyní ve fázi přestavby svého kádru. V nové verzi Counter-Strike 2 touží po návratu na výsluní a pomoci jim v tom má jednadvacetiletý Slovák.

Šimko si díky tomu může připsat další rekord. Dosud nejdražší transfer z Česka do zahraničí se odehrál loni v létě, když Adam Zouhar alias Neofrag zamířil ze Sinners do OG za tři a půl milionu korun.

Hvězda týmu Sampi však veškeré myšlenky na zahraniční angažmá musí nyní hodit za hlavu. V pátek totiž se svými spoluhráči zahájí boj o český titul. K premiérovému titulu mistra České republiky stačí, aby v Brně získali dvě vítězství. Jenže v semifinále Tipsport MČR CS 2023 stojí obhájce vítězství Sinners.

Pokud se Šimko bude po konci tuzemského šampionátu opravdu stěhovat, stane se dalším zástupcem domácího esportu v barvách Fnatic. V League of Legends týmu hájí tento dres Čech Marek Brázda alias Humanoid a jeho koučem je Tomáš Kněžínek.

Na poli Counter-Striku by se pak Šimko vydal ve šlépějích Slováka Davida Čerňanského, který už více než čtyři roky reprezentuje německý tým Mouz a patří mezi 20 nejlepších hráčů světa.

Cestě Tomáše Kněžínka z českého esportu až do nejslavnějších esportových klubů se věnuje reportáž televizního pořadu Enter. Herní a technologický pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 a úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS. Archiv najdete na webu CNNPrima.cz, stejně jako starší sezony pořadu CNN Prima Gaming.

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World