V solných ledovcích na planetě Merkur by se mohl nacházet život

Merkur se na první pohled jeví jako místo extrémně nehostinné pro život. Důvodem je skutečnost, že se nachází blízko Slunce a teploty na jeho povrchu…

v solných ledovcích na planetě merkur by se mohl nacházet život

V solných ledovcích na planetě Merkur by se mohl nacházet život

Merkur se na první pohled jeví jako místo extrémně nehostinné pro život. Důvodem je skutečnost, že se nachází blízko Slunce a teploty na jeho povrchu mohou dosahovat více než 400 stupňů Celsia.

Nový výzkum však naznačuje, že na nejmenší planetě Sluneční soustavy existují i takové oblasti, v nichž by se nějaké formy biologického života teoreticky vyskytovat mohly.

Zcela konkrétně se jedná o solné ledovce. Ty se podle odborníků z Planetary Science Institute (PSI)  v Arizoně nápadně podobají některým na sůl extrémně bohatým – nicméně obyvatelným – lokalitám tady na Zemi.

Co se skrývá pod povrchem Merkuru?

„Specifické solné sloučeniny na Zemi vytvářejí obyvatelné habitaty i v těch nejdrsnějších prostředích, kde se vyskytují, jako je například vyprahlá poušť Atacama v Chile,“ uvedl badatel Alexis Rodriguez.

„Tento směr uvažování nás vede k zamyšlení nad možností existence podpovrchových oblastí na Merkuru, které by mohly být pohostinnější než jeho drsný povrch,“ dodal.

Vědci doufají, že další zajímavé informace zjistíme v roce 2025, kdy by měla Merkur začít prozkoumávat evropsko-japonská sonda BepiColombo.

Přečtěte si také:

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World