Brutálně znásilnil a podřízl 11letou Haničku. Sadistický pedofil je z Bohnic zpátky na svobodě

brutálně znásilnil a podřízl 11letou haničku. sadistický pedofil je z bohnic zpátky na svobodě

Psychiatrická léčebna Bohnice. Ilustrační foto

Sadistický pedofil a vrah Zdeněk Moré je ve věku 75 let opět na svobodě. Za mřížemi strávil většinu svého života, za brutální znásilnění a vraždu jedenáctileté Haničky v pražské Třešňovce unikl o vlas trestu smrti. Posledních deset let strávil v ochranném léčení v Bohnicích, to bude dál pokračovat pouze v ambulantní formě, informuje deník Blesk.

V psychiatrické léčebně v Bohnicích procházel Moré sexuologickou léčbou. Z té ho Obvodní soud pro Prahu 8 propustil v září. Předtím každé dva roky přezkoumával, zda důvody pro ústavní léčení přetrvávají.

„Po prostudování spisových materiálů dospěl soud k závěru, že ústavní část léčby tohoto pacienta splnila svůj účel, a proto se přeměňuje na léčbu ambulantní. V tomto případě splnila svůj účel forma ústavní, to znamená, že ochranné léčení pokračuje, ale pouze ambulantní formou,“ řekl v pondělí deníku Blesk Petr Novák, mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 pro věci trestní.

ČTĚTE TAKÉ: Sexuálně zneužíval dceru. S její 6letou sestrou se muž smí stýkat dál, rozhodl soud v Plzni

Případ znásilnění a vraždy jedenáctileté Haničky se odehrál v červnu roku 1989. Dívka se vydala do pražské Třešňovky, aby mamince natrhala třešně. Potěšit ji ale už nestihla. „Tak co, natrhala sis jich dost?“ oslovil školačku Moré. Pak ji zezadu chytil do kravaty a odtáhl do křoví. Tam ji svlékl, znásilnil a podřízl sadařským nožem.

„Bodl jsem ji s ním někam pod ucho do krku a pak jsem ji řízl. Přejel jsem po přední straně krku. Když jsem na ruce uviděl a ucítil teplou krev, opět jsem se udělal. Ona na to nereagovala, prostě jen ležela na zemi a nehýbala se,“ řekl tehdy Moré kriminalistům. Mrtvou dívku pak znovu oblékl a ukryl ve křoví. Stopy krve, které mu zůstaly na rukách, slízal.

Moré později vyšetřovatelům přiznal, že ho vzrušilo, když se Haničce shrnuly tepláky a vyčuhovalo z nich spodní prádlo. „Jak se ohnula, tak to na mě přišlo. V prostoru Třešňovky bylo takové divné ticho, a to na mě spolu s pozicí poškozené silně zapůsobilo,“ přiznal policii.

O dva dny později našel mrtvolu dívky její spolužák. Pachatel se po pár dnech sám udal na policii. Podle dětí chodíval do sadu často, obnažoval se před nimi a ukájel. Znalci pachateli diagnostikovali pedofilii, sadismus a těžkou poruchu osobnosti. Žaloba Morému za vraždu školačky navrhovala trest smrti. Ten byl ještě před soudem v roce 1990 zrušen. Násilník měl tedy za mřížemi zůstat na doživotí, odvolací trest však nakonec snížil trest na 25 let. Z vězení zamířil rovnou do psychiatrické léčebny.

Otřesný případ Haničky nebyl jediným, za který byl Moré souzen a trestán. Na několika místech v Česku se dopustil i vloupání a krádeží. Celkem prožil za mřížemi 53 let, píše Blesk.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Brutální mučení kulmou. Policejní gang z Prahy unášel a zabíjel, šéfoval mu tajemný účetní

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World