Podle Okamury jezdily desetitisíce Ukrajinců na Ukrajinu dovolenkovat. Sám by tam nejspíše nejel

podle okamury jezdily desetitisíce ukrajinců na ukrajinu dovolenkovat. sám by tam nejspíše nejel

Podle Okamury jezdily desetitisíce Ukrajinců na Ukrajinu dovolenkovat. Sám by tam nejspíše nejel

Předseda SPD Tomio Okamura se zřejmě snaží poukázat na to, že Ukrajinci se u nás pouze schovávají před válečným konfliktem. Rusko napadlo Ukrajinu a ta už je dlouhou dobu ve válce. Brání se agresorovi. Toto je třeba na úvod konstatovat. Rusko už obsadilo část území Ukrajiny a snaží se dobývat další. Okamura by rád bránil zájmy našich občanů a nejspíše hraje na hodně populistickou strunu. Na tu ale mnozí slyší.

Pravda, kterou Fialova vláda nechce slyšet

Přesně takto se předseda SPD vyjádřil. Pravdou je podle něho to, že desetitisíce Ukrajinců mířily v létě na dovolenou do své země. Okamura se zmínil o tom, že České dráhy posílily spoje. Jinak argumentuje samozřejmě tím, že na celém území Ukrajiny rozhodně neválčí. To má sice na jednu stranu pravdu, na druhou ale čelila i mnohá města na západě Ukrajiny ruskému bombardování.

Mnozí Ukrajinci jeli domů za rodinou

Tento fakt je třeba si také uvědomit. Ukrajinci jezdí mimo jiné domů na Ukrajinu za vyřízením věcí na úřadech, zkontrolovat si svůj majetek a podobně. Prostě tam mají domov, ač je země ve válce. Přitom raketa může přiletět odkudkoli a kamkoli na území tohoto státu. Jezdí tedy na dovolenou i za tuto cenu? Těžko říct, selským rozumem bych usoudil, že nikoli.

Neúspěšná ukrajinská ofenzíva

I na tuto skutečnost Tomio Okamura upozorňuje. Podle něj posíláme rok na Ukrajinu zbraně a zbytečně umírají statisíce mladých lidí. Jde o zamrzlý konflikt a válka se nijak nepohne. Okamura prahne po mírovém jednání. Mělo by se ale s Putine, nyní skutečně jednat? Měla by Ukrajina Rusku nechat své území, ustupovat agresorovi? Tyto otázky už si musí zodpovědět každý z nás. Pohled Tomia Okamury je ale dle mého názoru velmi jednoduchý a populistický. Na Ukrajinu by nejspíše předseda SPD nezavítal. Nebo ano?

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-okamura-na-ukrajinu-se-jezdi-na-dovolenou-40452018, https://cnn.iprima.cz/okamura-uz-ani-halir-ukrajincum-klidne-me-utlucte-cepicemi-plati-dane-opacil-bartos-416756

 Tomio Okamura: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:T_OKAMURA_Praha_2015.JPG

The post Podle Okamury jezdily desetitisíce Ukrajinců na Ukrajinu dovolenkovat. Sám by tam nejspíše nejel first appeared on Epeníze.

News Related

OTHER NEWS

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »

Jan Urban: Střet světů před Úřadem vlády a cena za zázrak

KOMENTÁŘ. Hladovka pánů Jiřího Gruntoráda a Johna Boka k úlevě všech skončila v pravou chvíli a moudrým smírem. Byl to netradiční spor a je dobré mu porozumět. Ta konfrontace mezi dvěma matadory ... Read more »
Top List in the World