Staněk skončil v Nehvizdech třetí, vyhrál novozélandský favorit Walsh

Nehvizdy (u Prahy) – Koulař Tomáš Staněk neuspěl s útokem na páté vítězství za sebou na mezinárodním halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech. Český rekordman měl jediný platný pokus 21,47 metru, vylepšil si letošní maximum, což mu stačilo na třetí místo. Vyhrál novozélandský favorit Tom Walsh v novém rekordu mítinku stříbrné kategorie World Indoor Tour 21,96. Druhý byl nigerijský koulař Enekwechi Chukwuebuka (21,63).

staněk skončil v nehvizdech třetí, vyhrál novozélandský favorit walsh

Tomáš Staněk

Staněk loni v Nehvizdech u Prahy vyhrál počtvrté v rekordu mítinku 21,45. Dnes poslal kouli o dva centimetry dál ve čtvrté sérii, při zbývajících pěti pokusech však přešlápl. “Málem jsem si nabil v rozcvičení, pak jsem byl rozhozený. Ale zase jsem zajišťovákem hodil 21 a půl,” řekl v rozhovoru na ploše.

Spokojený byl s výkonem i s tím, že se cítil dobře. Rozcvičování ovlivnilo také to, že se do kruhu naneslo magnézium. “Trochu to všem klouzalo. I koulařky dvě spadly,” popsal Staněk v nahrávce pro média. “Po zajišťovacím pokusu už jsem riskoval, abych minimálně Enekwechiho přehodil,” dodal. Walsh, jenž bude za necelé dva týdny útočit v Glasgow na třetí titul halového mistra světa, předvedl vítězný pokus ve třetí sérii.

Soutěž žen ovládla stříbrná medailistka ze světového šampionátu v Budapešti Kanaďanka Sarah Mittonová a s výkonem 20,08 se posunula na druhé místo letošních světových tabulek. Prvenství mezi výškaři vybojoval Korejec U Sang-hjo s 230 centimetry.

Hvězdy v Nehvizdech, halový atletický mítink stříbrné kategorie World Indoor Tour:

Muži – výška: 1. U Sang-hjo (Korea) 230, koule: 1. Walsh (N. Zél.) 21,96, …3. Staněk 21,47, 7. Procházka (oba ČR) 19,35.

Ženy – výška: 1. Pezinková (ČR) 177, koule: 1. Mittonová (Kan.) 20,08, …7. Brzyszkowská (ČR) 17,06.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World