VIDEO: Eliška testuje pražské jídelny. Hotovky kolem stovky příjemně překvapily, připlatíte si jen v centru

V našem dalším pátrání po zajímavých podnicích v Praze recenzentka Eliška pro Toprecepty.cz otestovala obyčejné pražské jídelny. Neváhala navštívit ten nejobyčejnější podnik na Pankráci až po lepší Kantýnu v centru. A zmapovala i ceny!

Když máte hlad, jste ve spěchu a ještě je třeba před výplatou, není čas na hrdinství a v obědové pauze v práci přijde vhod obyčejná klasická dobrá česká jídelna. Výhodou těchto podniků bývá, že máte jídlo do pěti minut na stole a za docela slušné peníze.

Nevýhodou pak může být, že si pokrm ke stolu musíte sami přinést, často hezky na tácku, s příborem, vypodloženým papírovým ubrouskem. Další nevýhodou, ale jen zdánlivou, pak také bývá, že v jídelnách typu “na tácy” je obvykle k mání jen česká klasika, vepřo-knedlo-zelo, omáčky s knedlíkem a podobně.

Nekoná se žádný fine dining a obvykle ani zdravé stravování. Ovšem pokud vám to nevadí, není co řešit. Úspora časová i finanční hrají asi hlavní roli.

VIDEO: Eliška testuje polévkárny v Praze. Skvělou hrachovku mají v Podolí, vývar na Pankráci

video: eliška testuje pražské jídelny. hotovky kolem stovky příjemně překvapily, připlatíte si jen v centru

VIDEO: Eliška testuje polévkárny v Praze. Skvělou hrachovku mají v Podolí, vývar na Pankráci

Z Pankráce k Politickým vězňům 

Tři z těchto podniků otestovala na vlastní ústa naše recenzentka Eliška. Nejdříve vyrazila na Pankrác do Retro jídelny. Jídlo si tady vychutnáte pěkně na stojáka. Ale to nemusí vadit, pokud trávíte celý den v kanceláři. V retro podniku Eliška ochutnala docela dobrou sekanou s bramborovou kaší, která ale byla asi z prášku. Zklamáním byl vepřový guláš, jenž guláš ani moc nepřipomínal, vypadl spíš jako stará známá UHO omáčka. Guláš vyšel na 129 Kč, sekaná pak na 98 Kč, příloha na 45 Kč.

Druhou zastávkou byla Lidová jídelna Těšnov nedaleko metra Florenc. Eliška zvolila vepřového vrabce s knedlíkem a špenátem. Jídlo bylo chuťově velmi dobré, maso libové a celkově velká porce. Podobně potěšila i koprovka, u níž na plný počet bodů nedosáhlo jen tužší maso. A cena? U obou jídel stejná: 135 Kč.

Jako poslední si Eliška vybrala Kantýnu v ulici Politických vězňů. Zde ochutnala trhanou hovězí kližku s bramborovou kaší a buchtičky se šodó. Maso bylo, dle Elišky, jako dort, doslova se rozplývalo na jazyku, stejně jako hedvábná bramborová kaše.

Podobně excelentní byly i buchtičky s parádně našlehaným, rumem provoněným, krémem. Za tuhle parádu si ovšem sáhnete hlouběji do kapsy. Trhané hovězí je na váhu, přičemž za 100 g dáte 125 Kč. A nutno připočíst i zvolenou přílohu.

Buchtičky stojí příjemných 115 Kč a pokud je zvolíte jako sladký oběd, je to vyloženě příjemná cena.

Jak Eliška testovala, na to se podívejte v našem videu.

 

Přečtěte si také:

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World