Česká měna zpevnila k euru i dolaru, pražská burza oslabila

Praha – Česká měna v úterý zpevnila k euru i dolaru. K 17:00 koruna posílila oproti předchozímu závěru k euru o 12 haléřů na 25,36 Kč/EUR a k dolaru o 23 haléřů na 23,44 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

česká měna zpevnila k euru i dolaru, pražská burza oslabila

Euro a koruna

Koruna k oběma hlavním světovým měnám v posledních týdnech spíše postupně oslabuje. Dnešní posílení tak smazalo jen část předchozích ztrát. “Obecně ale do budoucna je nutno počítat se spíše slabší korunou, tak jak se snižuje postupně úrokový diferenciál koruny vůči euru,” uvedl analytik společnosti Purple Trading Jaroslav Tupý.

Pražská burza podruhé v řadě oslabila. Index PX v úterý klesl o mírných 0,12 procenta na 1479,21 bodu. Dolů ho stáhly především akcie Komerční banky a Erste Bank. Dařilo se naopak energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Celkový objem obchodů na pražském trhu dnes dosáhly téměř 391 milionů korun. Nejvíce obchodované byly cenné papíry Komerční banky, které zlevnily o 1,07 procenta na 831 korun. Erste Bank odepsala 0,6 procenta na 986 korun. Naopak Moneta Money Bank si polepšila o 0,39 procenta na 102,20 Kč.

Akcie ČEZ zhodnotily o 0,98 procenta na 826,50 Kč. V zisku skončila také zbrojovka Colt CZ, přidala 0,66 procenta na 614 korun. Nápojářská Kofola posílila o 0,74 procenta na 273 korun a řetězec Pilulka vzrostl o 1,75 procenta na 232 korun.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World