Co za błąd obrońcy! Podarował gola rywalom. Szwajcarzy pokonali Węgrów

co za błąd obrońcy! podarował gola rywalom. szwajcarzy pokonali węgrów

Szwajcaria pokonała Węgrów na Euro 2024.

Szwajcaria pokonała Węgry 3:1 w drugim meczu Euro 2024. Helweci już w pierwszej połowie wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Po przerwie Węgrzy ruszyli do ataku i strzelili bramkę kontaktową. Kiedy ruszyli po remis, fatalny błąd popełnił Willi Orban, który podarował rywalom trzeciego gola.

Euro 2024 rozpoczęło się z przytupem. Niemcy pokonali Szkocję 5:1. W drugim spotkaniu grupy A. Węgrzy zmierzyli się ze Szwajcarią. Patrząc na historię, to zespół Helwetów był faworytem. Po raz ostatni przegrał z Węgrami w 1981 roku. Piłkarze Marco Rossiego chcieli napisać zupełnie nową historię starć ze Szwajcarami, ale od pierwszych minut do ekipa trenera Murata Yakina miała przewagę.

Euro 2024. Tysiące kibiców w Hamburgu czekało duże rozczarowanie (fakt.pl)

Euro 2024. Szwajcarzy ograli Węgrów

Węgrzy do Euro 2024 przystępowali po kapitalnym w swoim wykonaniu roku 2023. Ekipa trenera Marco Rossiego od listopada 2022 roku nie przegrała meczu i pewnie z pierwszego miejsca w grupie awansowała na niemiecki turniej. Z kolei Szwajcarzy w ostatnich miesiącach mieli problemy. Na 14 ostatnich meczów przegrali tylko jeden, ale za to aż siedem zremisowali i posada trenera Murata Yakina stanęła nawet pod znakiem zapytania.

Helweci od pierwszych minut narzucili swoje warunki gry. Już w 12 minucie wyszli na prowadzenie. Michael Aebischer kapitalnym prostopadłym podaniem obsłużył Kwadwo Duaha, który pewnie pokonał Petera Gulacsiego.

Tuż przed przerwą to pomocnik Bologni wystąpił już w roli głównej. Po kilkupodaniowej akcji piłka trafiła do Aebischera, a ten strzałem z dystansu wpakował ją do siatki.

Jude Bellingham ma piękną dziewczynę. Laura Celia Valk wygląda jak bogini (fakt.pl)

Co za błąd obrońcy. Podarował Szwajcarom gola

Po zmianie stron Węgrzy odważniej ruszyli pod bramkę Yanna Sommera. To przyniosło efekt w 65. minucie spotkania. Dośrodkowanie Dominika Szoboszlaia z lewej strony boiska na gola zamienił Barnabas Varga, który uciekł obrońcy i z najbliższej odległości strzelił gola kontaktowego.

Kiedy wydawało się, że Węgrzy są coraz bliżej wyrównania, fatalny błąd popełnił Willi Orban, który podał do Breela Embolo, a napastnik Monaco wpadł w pole karne i przelobował bramkarza.

Szwajcarzy wygrali 3:1 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli grupy A. W kolejnym meczu Helweci zmierzą się, ze Szkotami, a Węgrzy zagrają z Niemcami.

To tu zagramy z Austrią na Euro 2024. Arena historycznych wydarzeń (fakt.pl)

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

56 minutes ago

Są księżmi równo 60 lat. Jubileusz obchodzili w katedrze na Wawelu - tam, gdzie przyjęli święcenia 21 czerwca 1964 roku