Bolesna porażka polskich piłkarzy. Znów zawiedliśmy w „meczu o wszystko”

Polscy piłkarze rozegrali z Austrią mecz o wszystko na Euro 2024. Jak nasi sobie poradzili? Jaki był wynik? Czy mamy jeszcze szansę na wyjście z grupy?

bolesna porażka polskich piłkarzy. znów zawiedliśmy w „meczu o wszystko”

Karol Świderski

Polska i Austria po pierwszej kolejce mają zero punktów na swoim koncie. Przypomnijmy, że biało-czerwoni przegrali z Holandią 1:2, a nasi rywale ulegli Francji 0:1. To sprawia, że podopieczni Michała Probierza plasują się na trzecim miejscu, a Ralfa Rangnicka na czwartym. Statystyki są po naszej stronie, bo aż pięciokrotnie wygrywaliśmy z nimi w meczach o stawkę.

Euro 2024. Robert Lewandowski znów poza składem

Mecz Polska – Austria jest ważny w kontekście walki o wyjście z grupy z drugiego, a może trzeciego miejsca. Jakiś czas temu selekcjoner naszych rywali podkreślił wagę tego spotkania. – To będzie decydujący mecz dla obu drużyn. Ktokolwiek wygra, nadal ma wszelkie szanse. Ten, który przegra, nie ma już wiele do stracenia. Ten mecz będzie jak finał – powiedział Rangnick.

Na ten mecz Polacy wyszli w składzie: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Piotrowski, Zieliński, Slisz, Zalewski – Buksa, Piątek. Niestety znów musieliśmy sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego.

Fatalny początek w wykonaniu Polaków

Niestety już w dziewiątej minucie Austriacy wyszli na prowadzenie za sprawą Gernota Traunera. Austriak otrzymał kapitalne dośrodkowanie od Phillippa Mwene. Niestety Przemysław Frankowski nie przeciął tego dośrodkowania, a Paweł Dawidowicz nie pokrył swojego zawodnika. Defensor bez większych problemów strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

AUstriacy zdominowali nas swoim pressingiem, przez co nie mieliśmy nawet szansy do stworzenia sobie okazji bramkowej. W 18. minucie Piotr Zieliński wziął sprawy w swoje ręce. Przedryblował defensorów i oddał strzał z szesnastego metra. Piłka trafiła w jednego z obrońców. Kapitan reprezentacji Polski w tym spotkaniu domagał się odgwizdania ręki, ale sędzia był innego zdania.

W 30. minucie biało-czerwonym udało się wyrównać za sprawą Krzysztofa Piątka. Napastnik kapitalnie odnalazł się w polu karnym i dopadł do bezpańskiej piłki. W doliczonym czasie pierwszej połowy Piotr Zieliński zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Patrick Pentz uratował swój zespół od straty drugiego gola.

Wejście Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie

Na drugie 45. minut wszedł Jakub Moder za niewidocznego Jakuba Piotrowskiego. Jakby tego było mało już w drugiej połowie widzieliśmy rozgrzewającego się Roberta Lewandowskiego. Nasz kapitan wszedł na boisko w 59. minucie za Adama Buksę. Razem z nim na murawie zameldował się Karol Świderski. Zmienił on zdobywcę bramki – Krzysztofa Piątka.

Niestety wejście naszego kapitana nie pomogło i już w 67. minucie straciliśmy gola na 1:2. Ogromnym sprytem popisał się Christoph Baumgartner, który oszukał Wojciecha Szczęsnego i umieścił futbolówkę w siatce. Osiem minut później Austriacy popisali się kolejną koronkową akcją. Tym razem uratował nas bramkarz.

Austriacy „dobili” Polaków w końcówce

Polacy rzucili się do ataku. Niestety to sprawiło, że nadziewaliśmy się na kontry. Jedna z takich sytuacji skończyła się wyjściem sam na sam Sabitzera z Wojciechem Szczęsnym. Przy próbie interwencji bramkarz Juventusu sfaulował rywala, za co obejrzał żółtą kartkę oraz został podyktowany rzut karny. Niestety bez większych problemów „jedenastkę” zamienił na gola Arnautović.

Mecz Polska – Austria zakończył się wynikiem 1:3. Mogło być gorzej, bo w końcówce Laimer miał kapitalną okazję. Piłkarz przedryblował Wojciecha Szczęsnego, ale wygonił się za bardzo do końcowej linii, przez co nie dał rady wpakować piłki do pustej bramki.

Ewakuacja strefy kibica w Berlinie! Alarm przed meczem Polska – Austria

Kontrowersje wokół Roberta Lewandowskiego. „Szybciej biegają w okręgówce”

38 minutes ago

Turów odgrodzony nasypem od granicy. Tak chcieli Czesi

Spichrzowa i Mostowa odsłaniają tajemnice. Co kryło się pod ziemią?

Zaczęło się! Ceny gazu rosną o jedną czwartą

47 minutes ago

Gradobicie nad Gorlickiem. Z nieba razem z potokami wody spadały lodowe kulki. Synoptycy przewidują, że burze mogą potrwać do północy

800 plus. Rodzice stracą pieniądze, jeśli nie złożą wniosku. Termin wkrótce upłynie

48 minutes ago

Powstała polska rakieta kosmiczna. „Bursztyn” będzie ekologiczny i wyniesie satelity

49 minutes ago

Prognoza pogody na weekend. Działkowcy mogą mieć problem

Głośny transfer Górnika Zabrze. Prosto z Ekstraklasy

52 minutes ago

Ilu i jakich nauczycieli szukają dyrektorzy szkół łódzkich? Ile wakatów nauczycielskich będzie do wypełnienia?

Polska wejdzie do strefy euro? Komisja Europejska odpowiada

Sędzia Pawłowicz do marszałka Hołowni: Proszę nie szczuć na mnie

53 minutes ago

Ten dwuletni startup właśnie otrzymał 120 milionów dolarów na zbudowanie chipa AI i przeciwstawienie się Nvidii

Tak Robert Lewandowski spędza czas po odpadnięciu z Euro 2024. Zdjęcie obiegło sieć

Napis "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie podoba się Jachirze. Złożyła interpelację

Martwe ryby w sieciach rybaków z Gryfina. Połowy zostały wstrzymane

Ksiądz pojechał nad morze i pokazał paragon. W komentarzach: "Na bogato"

Putin ma mieć nowy piekielny plan. Został on szczegółowo opisany. "Nowy front"

57 minutes ago

Uderzył w niemiecką policję. Jest odpowiedź ws. skandalu na Euro

58 minutes ago

Nagłe doniesienia o Superpucharze Polski. Tego jeszcze nie było

59 minutes ago

Jaki jest najpopularniejszy jednoślad na świecie? Sprzedało się ponad 110 milionów sztuk

Polska Euro 2024. Oto jak mieszkają piłkarze reprezentanci Polski wraz z partnerkami. Zobacz zdjęcia! [28.06.2024]

1 hour ago

Koniecznie spójrzcie w niebo. "Spektakl, jakiego nigdy w życiu nie widzieliście"

1 hour ago

Co oznacza "podzielony samochód"? Ten znak sprawia problemy Polakom

1 hour ago

Służby weterynaryjne: odkryto nowy gatunek kleszcza. Może przenosić niebezpieczne wirusy