Tylko jeden wynik w meczu Holandia - Francja przedłuży nasze nadzieje

tylko jeden wynik w meczu holandia - francja przedłuży nasze nadzieje

Polska może odpaść z Euro 2024 już w piątek

Porażka z Austrią (1:3) oznacza, że Polska może odpaść z Euro 2024 już w piątek, jako pierwszy uczestnik mistrzostw Europy. Tylko jeden wynik w meczu Holandia - Francja przedłuży nadzieje Biało-Czerwonych na pozostanie w turnieju.

Po meczu z Holandią (1:2) pisaliśmy, że Polska jeszcze nigdy nie wyszła z grupy na turnieju rangi mistrzowskiej, który zaczęła od porażki. Więcej TUTAJ. Niestety, wszystko wskazuje na to, że ekipie Michała Probierza nie uda się odgonić "klątwy nieudanej inauguracji".

Porażka z Austrią (1:3) sprawia, że Biało-Czerwoni są już jedną nogą poza Euro 2024. A może się okazać, że już w piątek zostaniemy pierwszym zespołem, który jest już pewny odpadnięcia z turnieju. Wszystko okaże się przed godz. 23.

Wtedy zakończy się drugie spotkanie naszej grupy. Jeśli Holendrzy nie wygrają z Francją, to odpadnięcie Polski stanie się faktem. Wynika to wprost z regulaminu rozgrywek i rezultatów, jakie do tej pory padły w grupie D mistrzostw Europy.

Wtedy nawet zwycięstwo z Francją w 3. kolejce nic nie da Biało-Czerwonym. Bez względu na wszystko, jeśli Holandia nie pokona Francji, i tak zajmiemy ostatnie miejsce w tabeli i po fazie grupowej wrócimy do domu.

WARIANT 1:

Jeśli Holandia zremisuje z Francją, to tabela gr. D po 2. kolejce będzie wyglądała następująco:

Wówczas, nawet jeśli w 3. kolejce Polska wygra z Francją, a Holandia wygra z Austrią, to Polska zajmie ostatnie miejsce w grupie ze względu na porażkę w meczu bezpośrednim:

WARIANT 2:

Jeśli Holandia przegra z Francją, to tabela gr. D po 2. kolejce będzie wyglądała następująco:

Wówczas, nawet jeśli w 3. kolejce Polska wygra z Francją, a Holandia wygra z Austrią albo Austria wygra z Holandią, to przy równej licznie punktów z Austrią albo Holandią Polska i tak zajmie ostatnie miejsce w grupie ze względu na porażkę w meczach bezpośrednich z Austrią i Holandią:

O kolejności w tabeli grupy w sytuacji, gdy po 3. kolejce dwie lub więcej drużyny będą miały taką liczbę punktów, decyduje:

1. Większa liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami

2. Lepszy bilans zdobytych i straconych bramek w meczach pomiędzy tymi drużynam

3. Większa liczba bramek zdobytych pomiędzy tymi drużynami

4. Jeżeli po zastosowaniu kryteriów 1-3 pozostają drużyny, dla których nie rozstrzygnięto kolejności, kryteria 1-3 powtarza się z udziałem tylko tych drużyn, jeżeli kolejność jest nierozstrzygnięta, stosuje się dalsze punkty

5. Lepszy bilans zdobytych i straconych bramek w meczach w grupie

6. Większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach w grupie

7. Większa liczba wygranych meczów we wszystkich meczach w grupie

8. Jeśli w ostatniej kolejce fazy grupowej, dwie drużyny zmierzą się ze sobą i każda z nich ma taką samą liczbę 9. punktów, jak również taką samą liczbę zdobytych i straconych bramek, a wynik zakończy się remisem w meczu pomiędzy tymi drużynami, ustala się ich miejsce grupowe przez serię rzutów karnych (ryterium to nie jest stosowane, jeśli więcej niż dwie drużyny mają taką samą liczbę punktów)

10. Klasyfikacja Fair Play turnieju finałowego

11. Pozycja w rankingu eliminacji do turnieju głównego

39 minutes ago

Morawiecki szantażuje Meloni. „Rz” ustaliła, że chodzi o stanowisko dla Andrzeja Sadosia

Oto Ewa Swoboda na odważnych zdjęciach. "Tak właśnie wygląda milion dolarów w złocie"! [28.06.2024]

Babcia mówiła, że to fryzura "na chłopaka". Kultowe cięcie wraca do łask. Genialnie wysmukla twarz

"Ponury żart". Mec. Lewandowski przypomina, co zrobił Bodnar

50 minutes ago

Organizacja lekcji religii ma być racjonalna. Katarzyna Lubnauer odpowiada na niepokoje Rzecznika Praw Obywatelskich

Wynagrodzenia nauczycieli dawniej i dziś. Awans zawodowy w edukacji się nie opłaca. „Ktoś jeszcze się dziwi, że ten zawód wymiera?”

Na potęgę przekraczają polską granicę i wykupują jedno warzywo. Schodzi w mgnieniu oka

Potężna inwestycja Intel, nowe parki przemysłowe, fabryka PepsiCo. Rekordowe wyniki finansowe Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

“Zgorszenie”. Michał Szpak zalazł za skórę wiernym. Wszyscy patrzą na jego głowę

51 minutes ago

Niechybny upadek największego lotniska w Polsce? "Przeciętny Polak nie będzie z niego korzystać"

Kolejni zawodnicy przymierzani do beniaminka PKO BP Ekstraklasy, Motoru Lublin. W klubie pozostają Arkadiusz Najemski i Sebastian Rudol

To nowy raj Polaków, ale MSZ ostrzega. "Zachowaj ostrożność, zwłaszcza po zmroku"

Wyśmiewany Robert Lewandowski jako baletnica. "Wstydliwa scena"

54 minutes ago

Bon senioralny 2024 - aktualne informacje i szczegóły [26.06.2024]

Przechodzę w nich całe lato! Skórzane sandały Rieker kupiłam teraz w super cenie. A co w CCC i Wittchen?

Matka dała pieniądze córce. Fiskus zdecydował, czy należy się podatek od darowizn

Podlewaj tą miksturą zamiokulkasa, a wypuści mnóstwo nowych liści. Trik na bujny rozrost zamiokulkasa [26.06.2024 r.]

59 minutes ago

PiS musi zapłacić ogromna karę. Wszystko przez banery wyborcze Ryszarda Czarneckiego

Potężna ulewa w centrum i na Retkini. Burza szalała nad Łodzią. Utworzyły się spore rozlewiska, kierowcy utknęli w korkach

Wirus wraca z nową siłą. "W Polsce w ogóle się o tym nie mówi"

Posłanka Razem zawieszona. Nagła decyzja klubu

1 hour ago

Oburzeni górale grożą blokadą Zakopianki i zapowiadają "walkę". "Domy będą zagrożone"