Polacy na kolanach, Austriacy nie mieli litości. Ten mecz będzie nawiedzał nas w koszmarach

polacy na kolanach, austriacy nie mieli litości. ten mecz będzie nawiedzał nas w koszmarach

Reprezentacja Polski przegrała drugie spotkanie w fazie grupowej Euro 2024. Austriacy pokonali Biało-Czerwonych 3:1, co oznacza, że Polacy mają tylko cień szansy na awans do 1/8 finału turnieju. Podopieczni Ralfa Rangnicka zagrali kapitalne spotkanie.

Mecz rozpoczął się od natarcia ofensywnego Austriaków. W pierwszych czterech minutach polscy defensorzy mieli ręce pełne pracy, ale dobrze oddalali zagrożenie. Po chwili Piątek wyszedł z pierwszą kontrą dla Biało-Czerwonych, ale został powstrzymany w środkowej strefie boiska.

Niestety na pierwszego gola dla drużyny Ralfa Rangnicka nie przyszło czekać długo. W dziewiątej minucie Sabitzer dośrodkował w pole karne i dobrze interweniował Kiwior, ale kilka sekund później Trauner, który został w polu karnym Polaków po rzucie wolnym, wykorzystał celne dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową.

Tuż po strzelonej bramce Austriacy ruszyli do kolejnego natarcia. Na szczęście defensywa Biało-Czerwonych odzyskała futbolówkę i spróbowali odpowiedzieć kontrą. Niestety Piątek i Zieliński nie zrozumieli się na boisku i przeciwnicy skutecznie odebrali piłkę. W 17. minucie “Zielu” oddał strzał zza pola karnego, który uderzył w rękę austriackiego defensora, jednak mimo pretensji Polaków arbiter uznał, że był to naturalny ruch i nie podyktował rzutu karnego.

Minutę później Zalewski miał okazję do strzelenia bramki, jednak chybił z bliskiej odległości. Mimo tego Polacy zdołali znaleźć i wykorzystać swoją okazję. W 30. minucie Piątek znakomicie odnalazł się w polu karnym rywali i dopadł do bezpańskiej piłki na szóstym metrze Austriaków. 28-latek nie pomylił się w arcyważnej sytuacji i strzelił wyrównującego gola.

Obie ekipy kontynuowały otwartą grę ofensywną. W pewnym momencie Austriacy przeprowadzili atak “3 na 2”, jednak na posterunku był Szczęsny, blokując strzał napastnika przeciwników. Do przerwy nie padła już żadna bramka i po doliczonej minucie arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę.

Polacy nieco odważniej weszli w drugą połowę meczu. Na boisku pojawił się Moder, który zmienił Piotrowskiego. Po chwili gry pozycyjnej Austriacy wyprowadzili atak prawą stroną, ale dośrodkowanie Wimmera znakomicie zablokował Kiwior. W 52. minucie rywale Polaków wrzucili futbolówkę w pole karne, lecz czujny był Szczęsny. Niedługo po tej sytuacji na bramkę 34-latka uderzył Sabitzer i tym razem dobrze zablokował Bednarek.

W 60. minucie Michał Probierz przeprowadził podwójną zmianę. Boisko opuścili Buksa i Piątek i zmienili ich Lewandowski oraz Świderski. Wystarczyły trzy minuty, by kapitan Biało-Czerwonych został ukarany żółtą kartką. Trzy minuty później doszło do katastrofy. Arnautović wyprowadził atak lewą stroną i podał do znajdującego się w środku Baumgartnera. Austriak wbiegł z piłką w pole karne, oddał mocny strzał i mieliśmy 1:2.

OTHER NEWS

41 minutes ago

Facebook usunął wpis o obozie w Auschwitz. Nie milkną kontrowersje

45 minutes ago

"The Bear" po raz trzeci. "Nie ma słów, by to opisać"

W Warszawie rozkwitła nowa szara strefa. Wszystko z powodu wprowadzonych przepisów

47 minutes ago

Żona Ziobry na czele Suwerennej Polski? "Janusz się zagalopował"

"Trudno zrozumieć Boże miłosierdzie w obliczu śmierci tak wielu młodych ludzi"

Znamy pierwszego półfinalistę Ligi Narodów. Wystarczyły tylko trzy sety

Dr Bartoszewicz: Wszystko się zwija. Państwo ma być uśmiechnięte i zwinięte

50 minutes ago

Morawiecki szantażuje Meloni. „Rz” ustaliła, że chodzi o stanowisko dla Andrzeja Sadosia

Oto Ewa Swoboda na odważnych zdjęciach. "Tak właśnie wygląda milion dolarów w złocie"! [28.06.2024]

Babcia mówiła, że to fryzura "na chłopaka". Kultowe cięcie wraca do łask. Genialnie wysmukla twarz

"Ponury żart". Mec. Lewandowski przypomina, co zrobił Bodnar

1 hour ago

Organizacja lekcji religii ma być racjonalna. Katarzyna Lubnauer odpowiada na niepokoje Rzecznika Praw Obywatelskich

1 hour ago

Wynagrodzenia nauczycieli dawniej i dziś. Awans zawodowy w edukacji się nie opłaca. „Ktoś jeszcze się dziwi, że ten zawód wymiera?”

1 hour ago

Na potęgę przekraczają polską granicę i wykupują jedno warzywo. Schodzi w mgnieniu oka

1 hour ago

Potężna inwestycja Intel, nowe parki przemysłowe, fabryka PepsiCo. Rekordowe wyniki finansowe Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

1 hour ago

“Zgorszenie”. Michał Szpak zalazł za skórę wiernym. Wszyscy patrzą na jego głowę

1 hour ago

Niechybny upadek największego lotniska w Polsce? "Przeciętny Polak nie będzie z niego korzystać"

1 hour ago

Kolejni zawodnicy przymierzani do beniaminka PKO BP Ekstraklasy, Motoru Lublin. W klubie pozostają Arkadiusz Najemski i Sebastian Rudol

1 hour ago

To nowy raj Polaków, ale MSZ ostrzega. "Zachowaj ostrożność, zwłaszcza po zmroku"

1 hour ago

Wyśmiewany Robert Lewandowski jako baletnica. "Wstydliwa scena"

1 hour ago

Bon senioralny 2024 - aktualne informacje i szczegóły [26.06.2024]

1 hour ago

Przechodzę w nich całe lato! Skórzane sandały Rieker kupiłam teraz w super cenie. A co w CCC i Wittchen?

1 hour ago

Matka dała pieniądze córce. Fiskus zdecydował, czy należy się podatek od darowizn

1 hour ago

Podlewaj tą miksturą zamiokulkasa, a wypuści mnóstwo nowych liści. Trik na bujny rozrost zamiokulkasa [26.06.2024 r.]

1 hour ago

PiS musi zapłacić ogromna karę. Wszystko przez banery wyborcze Ryszarda Czarneckiego

1 hour ago

Potężna ulewa w centrum i na Retkini. Burza szalała nad Łodzią. Utworzyły się spore rozlewiska, kierowcy utknęli w korkach

1 hour ago

Wirus wraca z nową siłą. "W Polsce w ogóle się o tym nie mówi"

1 hour ago

Posłanka Razem zawieszona. Nagła decyzja klubu

1 hour ago

Oburzeni górale grożą blokadą Zakopianki i zapowiadają "walkę". "Domy będą zagrożone"