Niespodziewana postawa Nikoli Grbicia po przegranym meczu. To przesądziło o wyniku

niespodziewana postawa nikoli grbicia po przegranym meczu. to przesądziło o wyniku

Reprezentacja Polski przegrała półfinałowe starcie w Lidze Narodów z Francją 2:3 i nie obroni złotego medalu wywalczonego przed rokiem. Niewiele brakowało, żeby Biało-Czerwoni wygrali, jednak w wojnie nerwów lepsi okazali się Francuzi. Po meczu do dziennikarzy wyszedł Nikola Grbić, który postanowił przyjąć postawę, której nie zwykł okazywać.

Reprezentacja Polski Nikoli Grbicia podjęła bardzo wyrównaną walkę z Francją w półfinale Ligi Narodów. Pierwszy set wygrany do 23 dodał kibicom optymizmu. W kolejnym to jednak rywale wykorzystali chwilę dekoncentracji Polaków i objęli prowadzenie, doprowadzając do wyrównania 1:1. Trójkolorowi poszli za ciosem i zwyciężyli również w trzeciej części meczu, przez co to podopieczni Grbicia musieli gonić wynik. Udało się im i doprowadzili do tie-breaka.

Tam ponownie kibice mogli obejrzeć wyrównaną walkę. Drużyny polska i francuska nawzajem oddawały sobie inicjatywę, a w pewnym momencie to Biało-Czerwoni siatkarze mieli trzypunktowe prowadzenie. Wydawało się, że doprowadzą je do końca, wszak wygrywali 12:9. Nieustępliwi Francuzi wykorzystali jednak błędy naszych zawodników i doprowadzili do remisu, a więc o wszystkim zdecydowała batalia na przewagi. Tutaj lepsi okazali się przeciwnicy i to oni zagrają w finale z Japonią. Polakom pozostaje mecz o brązowy medal ze Słowenią.

W trakcie meczu Polski z Francją Nikola Grbić wielokrotnie rotował składem. Widząc niekorzystny wynik oraz chwilę słabszej gry pojedynczych zawodników, starał się jak najlepiej reagować na boiskowe sytuacje. Jednym z liderów naszej kadry, którym rotował selekcjoner był Wilfredo Leon. Przyjmujący nie zapamięta najlepiej tego spotkania, ponieważ miewał problemy z grą w ataku i zagrywką. Nikola Grbić kilkukrotnie zmieniał go, jednak jak sam przyznał, w jednej z sytuacji powinien był go zostawić na parkiecie.

Miał duże kłopoty z atakiem, nie mógł się też wstrzelić na zagrywce, To nie był jego najlepszy dzień. Wiedziałem, że Bartek (Bednorz - red.) jest gotowy, że może nam pomóc w przyjęciu, czego “Leo” nie był w stanie zrobić. Ale i tak powinienem go wstawić na zagrywkę za Marcina Janusza przy piłce meczowej. To mój błąd - przyznał selekcjoner Polaków

W rozmowie z dziennikarzami Nikola Grbić przez kilka minut analizował, co poszło nie tak w spotkaniu Ligi Narodów z Francją. Doszedł do wniosku, że zawiodły system atak-obrona oraz akcje na wysokiej piłce. Dodał również, że zabrakło dokładności i cierpliwości w grze.

W meczach z takim rywalem nie mamy tego luksusu, by czekać aż on da nam coś za sprawą swoich błędów. Musimy być świadomi, że nie zawsze nasze najmocniejsze zagrywki są najlepszym rozwiązaniem i wystarczą. Bo Brazylijczycy czy teraz Francuzi są w stanie utrzymać piłkę po swojej stronie i poradzić sobie obiciem bloku. Dokładność i cierpliwość - bardzo nam tego brakowało, by mieć “break pointa”, by stworzyć sobie kolejną okazję - powiedział Grbić

ZOBACZ: To wideo podbija sieć. Sceny w trakcie meczu na EURO 2024

Po przegranym meczu o finał Ligi Narodów wypowiedział się również Łukasz Kaczmarek, który obchodził tego dnia urodziny. Niestety nie otrzymał on prezentu w postaci awansu do finału, jednak cały czas jest szansa na brązowy medal dla Polaków. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że zabrakło cierpliwości, a także mądrzejszej gry. Ponadto zaznaczył klasę francuskich zawodników.

Brakowało nam cierpliwości i mądrzejszych rozwiązań w ataku w końcówce piątego seta. Wiadomo, w meczach z Francuzami ciężko się dobić do parkietu, ale na pewno mogliśmy znaleźć lepsze rozwiązania w ataku. Wiemy, że oni potrafią grać taką “brudną” siatkówkę, świetnie bronią. Teraz świetnie spisał się u nich drugi atakujący (Theo Faure - red.), no i po raz kolejny ten Antoine Brizard, bo wracamy do tego, co się wydarzyło w Tokio (również porażka 2:3 z Francją - red.). Wtedy ten rozgrywający bardzo zmienił dystrybucję piłki i dziś było bardzo podobnie. Wiemy, że ma dużo lepszy blok i zagrywkę niż Ben Toniutti. Z takiej porażki da się wiele wyciągnąć. Zwłaszcza przed tak ważnym turniejem, jakim są igrzyska - podsumował Kaczmarek

Z kolei Nikola Grbić dodał na koniec, do czego chce zachęcić swoich podopiecznych w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów ze Słowenią.

Do agresywnej gry, koncentracji i znów pokazać najlepszą siatkówkę

Mecz o brązowy medal rozpocznie się dziś o 17:00.

OTHER NEWS

43 minutes ago

Tanie masło w Biedronce w konkretny dzień. Zobacz, kiedy i ile możesz zaoszczędzić

Koszmarna podróż do Sarajewa. "Wylądowałyśmy w innym państwie" [LIST]

Biedronka wstrzeliła się idealnie. Taki upał, a tam lody jak za darmo

Wojna o ambasadorów trwa. Tak wyglądają zakulisowe zagrywki PiS

51 minutes ago

UFO nad małopolskim niebem. Niezwykłe spotkania z pozaziemską cywilizacją. Gdzie widziano UFO?

Legia Warszawa blisko wzmocnień. Mówi się o Hiszpanie i Duńczyku

54 minutes ago

Ładowanie samochodu w 20 minut i 50 lat jazdy. Oto nowy chiński akumulator

56 minutes ago

"Potężne straty Ukrainy". Szturm Rosjan na lotnisko pełne myśliwców

Rewelacyjny początek Coco Gauff w Wimbledonie! Demolka w I rundzie

Zdjęcie plażujących kobiet rozpętało dyskusję. "To jest zdjęcie z 1941 r.?"

Dodaj to do malin, a owoce będą duże i słodkie. Oto trik na dorodne maliny [2.07.2024]

59 minutes ago

Spięcie w studiu. Posłanka PiS nie wytrzymała. "Kłamczuch, oszust"

Pożary na Kos. Polska turystka: dostaliśmy SMS-a od biura podróży

60 minutes ago

Oto Jędrzej Rosiewicz - tak wygląda dziś syn Andrzeja Rosiewicza. Zobaczcie zdjęcia! [2.07.2024 r.]

15 fantastycznych zdjęć przedwojennej Legnicy. Nasze miasto wyglądało całkiem inaczej. Zobacz koniecznie!

Hugh Grant jako przerażający psychopata. Gwiazdor wystąpił w horrorze

Tak wygląda piękna plaża ukryta w dzikim lesie pod Bydgoszczą. Mamy wyjątkowe zdjęcia

1 hour ago

Niespodziewane odkrycie nad Bałtykiem. Ma prawie dwa tysiące lat

1 hour ago

"Scenariusz niemiecki lub koreański". Tak zakończy się wojna w Ukrainie?

1 hour ago

Ostrzeżenie GIS 2.07.2024 Produkty wycofane ze sklepów TEDi, Auchan, POLOmarket, Lidl, ALDI, Kaufland, Biedronka, Netto 2.07.2024

1 hour ago

Premier Donald Tusk powitał kanclerza Niemiec Olafa Scholza

1 hour ago

Kto zasili szeregi nowej partii Ardanowskiego? Może chodzić o posłów Trzeciej Drogi i PiS

1 hour ago

Dwie greckie wyspy w ogniu. Ewakuacja polskich turystów. "Panuje totalny chaos"

1 hour ago

Służba Więzienna wydała komunikat. Reaguje na oskarżenia ks. Michała O.