Tomasz Hajto już wie. To dlatego Wojciech Szczęsny chce zrezygnować z kadry!

tomasz hajto już wie. to dlatego wojciech szczęsny chce zrezygnować z kadry!

Tomasz Hajto, Wojciech Szczęsny

Według kilku zapowiedzi Wojciecha Szczęsnego Euro 2024 będzie jego ostatnim dużym turniejem w kadrze narodowej. Tomasz Hajto ostatnim w programie "Cafe Euro" w Polsacie Sport stwierdził, że powodem tej decyzji mają być... obrońcy, z którymi bramkarz Juventusu musi współpracować podczas meczów kadry. Hajto uderzył przy okazji w jednego z nich!

Polacy po przegranym, lecz dobrym meczu z Holandią podsycili apetyty polskich kibiców na dobry rezultat w meczu z Austrią. Starcie w Berlinie koszmarnie rozpoczęło się dla Polaków od straty gola już w dziewiątej minucie, jednak później było znacznie lepiej i do przerwy Polacy remisowali 1:1. Druga połowa to już jednak popis Austriaków, którzy gładko pokonali Polaków 3:1. Spotkanie z Austrią było prawdopodobnie ostatnim meczem na wielkim turnieju Wojciecha Szczęsnego, a Tomasz Hajto w programie "Cafe Euro" w Polsacie Sport zdradził swoją teorię dotyczącą takiej decyzji polskiego bramkarza.

To dlatego według Tomasza Hajty swoją karierę w kadrze chce zakończyć Wojciech Szczęsny

— Przypuszczam, dlaczego kończy. Ile można się użerać w tej obronie? Największym rywalem naszej reprezentacji jest... nasza obrona. My zanalizujemy przeciwnika, my wiemy, jak gra Arnautović, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, ale nie wiemy, jak grają nasi obrońcy — powiedział Hajto, uderzając przy okazji w Jana Bednarka.

— Wykreowaliśmy z Bednarka super rozgrywającego zawodnika. A wszyscy trenerzy, poczynając od Guardioli i Kloppa, mają w obronie "kanciaków", którzy przede wszystkim przez 90 minut rewelacyjnie bronią, wygrywają głowy, umieją przerwać akcje. Tam rozgrywanie jest na drugim miejscu — przyznał Hajto.

Tomasz Hajto pod wrażeniem gry Gruzji i Albanii

— Jedyną rzeczą, jaką jestem rozżalony, to kiedy oglądam reprezentacje Gruzji czy Albanii, z mniejszym potencjałem piłkarskim, to ja tam widzę przede wszystkim radość z piłki, uśmiech. Cieszą się każdą minutą i cieszą się, że walczą za swój kraj. Ja u nas tego nie widziałem — wyznał 61-krotny reprezentant Polski. Hajto dodał także, że mecz z Francją będzie niezwykle ważny, mimo że polska kadra nie ma już szans na awans do fazy pucharowej.

— Każdy mecz reprezentacji jest meczem najważniejszym. Nie można patrzeć w tych kategoriach, że to jest mecz o nic. Jest to przede wszystkim mecz w wielkim turnieju. Warto zawalczyć o remis czy o zwycięstwo szczególnie w takim meczu, gdy grasz przeciwko jednemu z faworytów do wygrania ME, z takimi zawodnikami, jakich oni mają, m.in. z Kylianem Mbappe — zakończył.

Polacy jako jedyni stracili szanse na awans już w drugiej kolejce Euro 2024

Matematyczne szanse na wyjście z grupy Biało-Czerwoni stracili kilka godzin po meczu z Austrią, gdy Holandia bezbramkowo zremisowała z Francją. Z kolei sobotnie spotkania, kończące drugą kolejkę, nie przyniosły kolejnych drużyn, które pożegnały się z Euro. To oznacza, że Polacy jako jedyni zagrają w ostatniej serii gier bez nawet matematycznych szans na awans do fazy pucharowej. Zdecydowanie inne nastroje panują wśród kibiców Gruzji czy Rumunii, które były skazywane na porażki.