Kapitalne otwarcie Albanii i dominacja Włochów. Piłkarskie święto w Dortmundzie

kapitalne otwarcie albanii i dominacja włochów. piłkarskie święto w dortmundzie

W drugim spotkaniu grupy B Włochy zmierzyły się z Albanią. Szalone spotkanie w Dortmundzie wygrali obrońcy tytułu, choć mecz zaczęli od… najszybciej straconego gola w historii. Finalnie Italia pokonała rywali 2:1 i zgarnęła 3 punkty. Reprezentacja z Bałkanów walczyła jednak bardzo dzielnie i zdołała napsuć sporo krwi Italii.

Piłkarskie święto w Dortmundzie rozpoczęło się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Już podczas hymnów obu państw, czuć było atmosferę wielkiego wydarzenia. Fenomenalny klimat stworzyli kibice obu zespołów, choć zdecydowanie głośniejsi okazali się albańscy fani.

Kapitalny doping poniósł podopiecznych Sylvinho, którzy wykorzystali już pierwszy błąd Italii. Albańczycy rozpoczęli mecz i po krótkim rozegraniu posłali długie podanie na prawą stronę. Piłka wyszła na aut, który zagrywali Włosi. Po katastrofalnym wyrzucie Dimarco do piłki dopadł Nedim Bajrami, który precyzjnie wykorzystał “prezent” od rywala. Napastnik Albanii pokonał Donnarumę po… 23 sekundach gry! To najszybciej zdobyta bramka w historii Euro!

Niestety, po świetnym otwarciu Albania cofnęła się do defensywy. Włosi wrócili do spotkania i skrupulatnie budowali swoje akcje. Cierpliwość popłaciła i już w 11. minucie do remisu doprowadził Alessandro Bastoni. 25-latek wykorzystał dośrodkowanie po krótko rozegranym rzucie rożnym i głową umieścił piłkę w siatce (1:1).

Italia w iście bokserskim stylu chwilę po pierwszym ciosie, wyprowadziła następny. Po ataku konstrukcyjnym, mocno zagotowało się w polu karnym Albanii. Piłka została wybita przed pole karne, a tam już czekał Nicolo Barella. 27-latek z Interu Mediolan prawą nogą uderzył podbitą futbolówkę z półwoleja i precyzyjnie umieścił ją w bramce rywali (2:1). Od tamtego momentu Włosi zdominowali mecz, nie pozwalając przeciwnikom na jakiekolwiek działanie ofensywne. Albania była zmuszona biegać za piłką, ale niewzruszeni pozostawali podopieczni Luciano Spalletti. Italia prowadziła po 45 minutach gry 2:1.

Druga połowa to dalsza część włoskiej dominacji na boisku. Italia świetnie grała piłką, podania chodziły “jak po sznurku”, dzięki czemu nie nadążali Albańczycy. Graczy z Bałkanów niósł nieprawdopodobnie głośny doping z trybun. Tamtego wieczora Signal Iduna Park wręcz przeniósł się do Tirany, to był prawdziwy bałkański kocioł.

Włosi długo grali piłką, starając się uśpić czujność rywala. Trudy pierwszej połowy odczuwali wszyscy zawodnicy, przez co wyraźnie spadło tempo spotkania. Świetnie na skrzydle radził sobie Federico Chiesa, obrońcy rywali mieli przy nim sporo pracy. Albania grała bardzo twardo, nigdy nie odstawiali nogi i zawsze walczyli o każdą piłkę. W 87. minucie na boisku pojawił się dobrze znany Polakom Ernset Muci, który nieco ożywił grę swojego kraju. Ostatecznie wynik się nie zmienił i to Italia zwyciężyła 2:1, zgarniając tym samym 3 punkty w grupie B.

W niedzielę trzeci dzień Euro 2024. Spotkania rozpocznie starcie Polaków z Holendrami. Mecz reprezentacji Polski w Hamburgu rozpocznie się o godzinie 15. Kolejnym meczem o godzinie 18:00 będzie pojedynek Słoweńców z Duńczykami. Dzień zakończy rywalizacja Anglii z Serbią w ramach rozgrywek grupy C.

55 minutes ago

Niemcy podpisują gigantyczną umowę na dostawę pocisków

Królewskie zakończenie roku szkolnego! Uczniowie tego liceum z Krakowa odebrali świadectwa na Wawelu

Boli. Tak austriaccy kibice pożegnali Polaków

Co zrobił Lewandowski? Wszedł i od razu żółta kartka

Pilny komunikat ministerstwa. Zanim wyjedziesz, koniecznie sprawdź paszport

1 hour ago

Spektakularny upadek "złotego dziecka" Suwerennej Polski. Kulisy oszustw i kradzieży

1 hour ago

Wkrótce wejdzie nowa dopłata za zakupy w Biedronce i Lidlu. Znamy termin

1 hour ago

Katastrofa Polaków. Brezja się nie hamował

1 hour ago

Kontrowersja w meczu Polaków, rozpętała się burza. Polacy zostali skrzywdzeni?

1 hour ago

Niebezpieczne burze przechodzą przez Polskę. "Z niepokojem patrzymy w niebo". Gdzie jest burza?

1 hour ago

Komornik będzie mógł zająć więcej płacy minimalnej? Takie zmiany szykuje teraz rząd [21.06.2024 r.]

1 hour ago

I tak zawita do Brukseli? Nowe doniesienia o Kurskim

1 hour ago

Marzysz o domu na wsi w Śląskiem? Obok las, pola... Zobacz 10 najtańszych domów do kupienia! Blisko las, pola... Ceny już od 49 tys. zł

1 hour ago

Są księżmi równo 60 lat. Jubileusz obchodzili w katedrze na Wawelu - tam, gdzie przyjęli święcenia 21 czerwca 1964 roku