Zaskakująca decyzja Natalii Kaczmarek tuż przed igrzyskami w Paryżu

zaskakująca decyzja natalii kaczmarek tuż przed igrzyskami w paryżu

Niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Teraz jednak w Bydgoszczy odbywają się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski, na których sukces odniosła Natalia Kaczmarek. Niedługo jednak wygłosiła decyzję, która z pewnością wielu kibiców poruszyła.

Natalia Kaczmarek rywalizuje w Bydgoszczy w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. W eliminacjach do finałowego biegu na 400 metrów nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła. Była również jedną z faworytek do triumfu w decydującym biegu. Tak też się stało i z czasem 50,77 s Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Druga była Marika Popowicz-Drapała, a na ostatnim stopniu podium stanęła Justyna Święty-Ersetic.

Po tym, jak Natalia Kaczmarek zwyciężyła w biegu na 400 metrów podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy, biegaczka ogłosiła smutną decyzję. Chodzi o to, że nie pobiegnie w sztafecie mieszanej podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nie wiem, czy nie powiem czegoś złego, ale rozmawiałam dzisiaj z trenerem i on mi powiedział, że nie będę biegała sztafety mieszanej. Czy ja się z tym zgadzam, czy nie, to nie ma znaczenia. Trochę jest mi przykro, ale z drugiej strony wiem, że plułabym sobie w brodę, gdybym później straciła setne w starcie indywidualnym - powiedziała Kaczmarek w rozmowie z Interia Sport

Taka decyzja jest spowodowana tym, że priorytetem dla biegaczki są zawody indywidualne. Rywalizacja sztafet mieszanych odbędzie się 2 i 3 sierpnia, a już dwa dni później rozpoczną się kwalifikacje w biegu na 400 metrów. Natalia Kaczmarek chce przygotować się jak najlepiej do zawodów, by powalczyć o złoty medal.

ZOBACZ: Ostrzeżenie przed hitem EURO 2024. Prognozy są dramatyczne

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zdobyła złoty medal. Ważną częścią zespołu była Natalia Kaczmarek. Nie dość, że Polska zdobyła pierwsze w historii złoto w tej rywalizacji na igrzyskach, to jeszcze wyśrubowała rekord olimpijski. Wraz z Kaczmarek pobiegli Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski.

33 minutes ago

Oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych w dół

Wimbledon: Program i wyniki mężczyzn (drabinka)

Horror przed akademikiem. Student wypadł z 3. piętra. Pokazali straszne nagranie

Dolnośląska gmina zniszczona przez gradobicie i burzę, która łamała drzewa, zrywała dachy, wybijała szyby. Grad miał wielkość kurzych jaj

Mama zginęła, 5-latka walczy o życie po wypadku w Bilczycach. Nowe, szokujące informacje

Takie drużyny nie leżą Polakom? "Nie ma się co oszukiwać"

Nocna przygoda reprezentanta Polski. Jest odważne zdjęcie z poranka

Nie znajdziesz lepszej sukienki na upały. Lniany hit za 54,99 zł. Dopasuje się niezależnie od rozmiaru

Tusk bezczelnie o liście ks. Olszewskiego! "Absurdalne"

Awaryjne lądowanie samolotu z Warszawy do Tel Awiwu. Turcy odmówili

41 minutes ago

Godzina wstawania odbija się na zdrowiu. Większość nie ma o tym pojęcia

Renta wdowia i socjalna 2024. Nowe zasady przyznawania i zmiana kwoty? 7 600 złotych dla wdowy! Mamy wyliczenia! 1.07.2024

Wypadek ciężarówki na drodze krajowej nr 8, z auta wycieka paliwo. Droga jest zablokowana. Na miejscu pracują służby

Rozłam w KRRiT: "Fałszywe i oszczercze słowa". Rada wydała oświadczenie