Awantura po meczu Anglia – Słowacja na Euro 2024. "Bali się!"

awantura po meczu anglia – słowacja na euro 2024.

Francesco Calzona w dyskusji z arbitrami

Reprezentacja Anglii namęczyła się w meczu 1/8 finału Euro 2024 z reprezentacją Słowacji, która... prowadziła do piątej minuty doliczonego czasu gry. W dogrywce Anglicy szybko strzelili gola i w kolejnych minutach skutecznie grali na czas, co wściekło selekcjonera Słowaków. — Nie podoba mi się postawa sędziów — zaczął sfrustrowany Francesco Calzona.

Angielscy kibice byli już przed stadionem w Gelsenkirchen. Już przeklinali swój los, że futbol znowu nie wróci do domu, wrócą tylko oni – sfrustrowani kolejną porażką. Była 95. minuta meczu Anglia – Słowacja, a ich reprezentacja grała fatalnie i przegrywała 0:1. Nagle usłyszeli krzyk, bo Jude Bellingham cudownym golem uratował dumę Synów Albionu. W pierwszej minucie dogrywki prowadzenie Anglikom dał Harry Kane i ci w każdej kolejnej akcji próbowali "urywać" kolejne cenne sekundy. Francesco Calzona nazwał to "strachem".

Trener Słowaków grzmi po meczu z Anglią na Euro 2024

— Chłopcy pracowali bardzo ciężko i postępowali zgodnie z tym, o co ich prosiłem — powiedział po meczu Calzona. — W drugiej połowie pozwoliliśmy im na trochę więcej, ale można się było tego spodziewać w meczu z drużyną na takim poziomie. W dogrywce to my przeważaliśmy. Przygwoździliśmy ich, a oni przetrwali dzięki grze na czas. Byłem zły, że sędzia doliczył tylko jedną minutę mimo tylu przerw w grze — grzmiał po meczu włoski trener.

— Nie podobała mi się postawa sędziów, ale na pewno nie przegraliśmy z tego powodu. Przegraliśmy z powodu kilku błędów, ale oczywiście jestem bardzo dumny z mojej drużyny, ponieważ zagraliśmy pozytywny futbol. Zaprezentowaliśmy się świetnie i myślę, że Słowacy będą z tego dumni — dodał Calzona.

— To powód do dumy, aby zmusić drużynę taką jak Anglia do skupienia się tylko na obronie w dogrywce. To znaczy, że się nas bali i moim zdaniem zasłużyliśmy na to, by przez to przejść — zakończył Włoch.

Anglia w ćwierćfinale zmierzy się ze Szwajcarią, która pokonał Włochy 2:0. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 6 lipca o 18.00.