Walka na ostrzu noża. Zobacz tabelę „polskiej” grupy na Euro 2024

Po meczu Austrii z Francją zaostrzyła się sytuacja w polskiej grupie. W dwóch kolejnych kolejkach może zdarzyć się dosłownie wszystko.

Rywalizacja w grupie D rozpoczęła się od meczu reprezentacji Polski z Holandią. Biało-czerwoni stawili opór dużo mocniejszej drużynie, ale przegrali 1:2. Gola dla naszego zespołu strzelił Adam Buksa. Później odpowiedzieli Cody Gakpo i Wout Weghorst. Po końcowym gwizdku długo trzeba było czekać na drugi mecz w polskiej grupie. Francja grała z Austrią bowiem dopiero w poniedziałek o godz. 21:00, czyli ponad dobę po zakończeniu starcia między podopiecznymi Michała Probierza i Oranje.

Francja wymęczyła zwycięstwo z Austrią

Mecz Francuzów z Austriakami był pojedynkiem pełnym walki, gdzie nie zabrakło rozlewu krwi. Przekonali się o tym Antoine Griezmann oraz Kylian Mbappe. Ten drugi ma najprawdopodobniej złamany nos.

Francja pokonała rywali 1:0, ale po bramce samobójczej, co dobrze pokazuje, jak trudno było pokonać bramkarza reprezentacji Austrii. Tak czy inaczej, to cenne trzy punkty dla Trójkolorowych, którzy nie prezentując nawet swojej najlepszej gry, byli w stanie wygrać z groźnym przeciwnikiem.

Euro 2024. Tabela grupy D

Triumf wicemistrzów świata nad Austrią sprawił, że sytuacja w grupie D mocno się zaostrzyła. Na czele znajduje się Holandia, a Francja tuż za nią. Polska jest obecnie sklasyfikowana na trzeciej pozycji, a Austriacy na ostatniej. Oba dotychczasowe spotkania w polskiej grupie zakończyły się różnicą jednej bramki, więc na razie nikt nie odstaje od reszty.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak bardzo ważna będzie druga kolejka. Dojdzie tam do starcia ekip, które zgromadziły po trzy punkty, czyli Holandii i Francji. O pierwszą zdobycz powalczą natomiast Polacy oraz Austriacy. Minimalnym faworytem wydają się nasi rywale, ale podopieczni Michała Probierza pokazali już, że nie boją się żadnej drużyny. Ewentualne zwycięstwo postawi Polaków w naprawdę niezłej sytuacji przed ostatnim meczem grupowym z Francją.

walka na ostrzu noża. zobacz tabelę „polskiej” grupy na euro 2024

Tabela grupy D

Reprezentacja Polski znów dostarcza wielkich emocji. Kapitalne wyniki oglądalności

Reprezentant Polski złapał kontuzję przed Euro 2024. Szybko znalazł nowe zajęcie

39 minutes ago

14 emerytura 2024: tyle wpłynie Tobie na konto - WYLICZENIA [26.06.2024]

Ważny komunikat PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów banku

Gawkowski nie wytrzymał. Wicepremier grzmiał z sejmowej mównicy. "Europa się z nas śmiała"

Spłonął zabytkowy pałac. Strażacy o możliwej przyczynie

Tusk zdecydował ws. CPK. Jest odpowiedź z PiS-u

Ceny gazu od lipca 2024 mocno w górę! Tyle zapłacimy za gaz ziemny. Co z LPG, propanem i propan-butanem? [26.06.2024]

Przystojniacy z całego świata zjechali do Polski. Ale to ciacha! Walczą o tytuł Mistera Supranational 2024

Prawdziwki już rosną, ale nie wszystkie borowiki są jadalne! Sprawdź, na jakie pomyłki uważać i które borowiki zbierać

Emeryci dostaną nawet 400 zł zwrotu podatku z 13. i 14. emerytury! Sprawdź, kiedy wypłaty na konta seniorów 26.06.2024

Złoty Ford Focus za 1,5 tys zł i inne aktualne okazje od skarbówki. Sprawdź licytacje w regionie

Wojsko północnokoreańskie mięsem armatnim Putina? Pentagon obserwuje

YouTube na TV: cichy film, wrzeszczące reklamy i charkot youtuberów. To się skończy, ale nie dla wszystkich

Zapłacimy więcej za badania techniczne? Jest stanowisko ministerstwa

Dramat pod Włocławkiem. Gigantyczne zwolnienia w fabryce!

52 minutes ago

Mają problem, by znaleźć chrzestnych dla dzieci. "Sami są sobie winni"

Ścieżka rowerowa R10 wiedzie przez najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem. To musisz wiedzieć, jeśli planujesz jazdę rowerem nad morzem

53 minutes ago

Lasocki znów wyprzedaje. Elegantki wpadną w zachwyt na widok tych półbutów. To wygodny model na co dzień

Zapadła decyzja ws. Waldemara Fornalika. Koniec wątpliwości

Chwile grozy podczas występu Budki Suflera. Scena jak „ociekający wodą kikut”

54 minutes ago

Efekt skali na obligacjach skarbowych? Tak jest. Niektóre papiery pozwolą zarobić nawet dodatkowe 40 groszy na każdej obligacji. Oto sposób

59 minutes ago

Deschamps nagle przerwał wypowiedź. Zaczął mówić o Polaku. "Kto tu był?"

Złe wieści dla Ukrainy i świata. Magazyny USA pustoszeją

Lepszy niż klimatyzacja. "Chroni przed gorącem, nic nie kosztuje"

Rosjanin z polskim paszportem zablokowany. "Przepraszam"

Ma mniej tłuszczu od kurczaka i doskonale smakuje. Niektórzy z nas nigdy nie jedli tego mięsa

Ma śliczne kwiatki i odstrasza ślimaki. Koniecznie posadź tę roślinę w ogrodzie!

Gorączka FOMO nie mija, a pieniądze stale napływają na rynek - Barclays

"Syn usłyszał, że jest gorszy, bo nie ma świadectwa z paskiem. Ile w dzieciach jadu"

1 hour ago

Te kotleciki rozchodzą się u mnie jak świeże bułeczki. Są proste, szybkie i obłędnie pyszne

1 hour ago

Zamiast PiS będzie partia Biało-Czerwoni? Przemysław Czarnek: Mówi się o rebrandingu

1 hour ago

Śmiertelne zatrucie salmonellą w ośrodku wczasowym. "Rano z większością osób było już źle"

1 hour ago

Z Polski do Chorwacji i na Węgry jednym pociągiem? Zapowiada się hitowa trasa na wakacje