Szokujące rozstrzygnięcie grupy C. Zdecydował... ranking UEFA

szokujące rozstrzygnięcie grupy c. zdecydował... ranking uefa

epa11437898 - GERMANY SOCCER (UEFA EURO 2024 - Group C Denmark vs Serbia)

Po wynikach dwóch ostatnich meczów grupy C o jej klasyfikacji zdecydowało ostatnie kryterium ustalania pozycji w grupie, czyli ranking po eliminacjach! W obu spotkaniach padły bezbramkowe remisy. Anglicy i Duńczycy przeważali nad Słoweńcami i Serbami, ale kibice nie obejrzeli goli. W obu starciach piłka trzykrotnie wpadała do siatki, ale ani razu nie był to gol zdobyty w prawidłowy sposób! Na drugim ze spotkań pojawił się wyjątkowy gość, który wspierał swoich rodaków, a wszystko uchwyciły kamery. Te rezultaty oznaczają, że z Euro 2024 pożegnał się prawdziwy gigant.

Anglia zdecydowanie dominowała w pierwszej połowie i miała więcej okazji do zdobycia bramki. W 20. minucie Bukayo Saka trafił do siatki po podaniu Phila Fodena, ale gracz Manchesteru City wcześniej znalazł się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Bezbramkowa pierwsza połowa w meczu Anglia — Słowenia

W kolejnych minutach pierwszej części gry dalej przewaga była po stronie graczy Garetha Southgate'a, ale nie byli oni w stanie mocniej zagrozić bramce Jana Oblaka. Słoweńcy szukali kontr, by się odgryźć, ale im również brakowało okazji i do szatni oba zespoły zeszły przy remisie 0:0.

Drugą część meczu Anglicy rozpoczęli żwawo, ale nadal nie byli w stanie trafić do bramki Oblaka. Nie zmieniło się to aż do końca meczu i zakończył się on remisem 0:0, który dał awans obu drużynom!

Wyjątkowy gość na meczu Dania — Serbia

Drugi mecz grupy C miał niemal bliźniaczy przebieg. Duńczycy byli w pierwszych 45 minutach zespołem lepszym, wykreowali więcej okazji od rywali, ale brakowało im skuteczności, lub w bramce dobrze spisywał się Predrag Raković. W 16. minucie chybił Alexander Bah, a niedługo później szczęścia z dystansu próbował Christian Eriksen, ale bramkarz popisał się świetną interwencją.

W kolejnych minutach większą kontrolę nad meczem miała Dania, ale nie udokumentowała tego golem. Co prawda przy jednej z sytuacji piłka wpadła do siatki, ale wcześniej znajdowała się za linią końcową boiska. Najciekawszym obrazkiem było to, że na meczu pojawił się Novak Djoković, który dodał otuchy swoim rodakom przed rozpoczęciem spotkania.

W 54. minucie Serbia miała swoją szansę, a Luka Jović zdołał trafić do siatki, ale wcześniej był na spalonym i wynik nadal pozostawał bezbramkowy. Do końca meczu nie widzieliśmy wielu okazji i rezultat nie uległ zmianie.

Przy dwóch wynikach 0:0 grupę C wygrała Anglia, z drugiego miejsca wyszła Dania, a z trzeciego Słowenia. Kryterium, które rozstrzygnęło o kolejności w grupie, był dopiero ranking po eliminacjach do Euro! Obie drużyny zgromadziły po trzy punkty, mają bilans bramkowy 2:2 i obejrzały po sześć żółtych kartek w fazie grupowej Euro. Po tych wynikach już na pewno z mistrzostwami Europy żegna się Chorwacja.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

51 minutes ago

Z Wrocławia do Warszawy w 1,5 godziny. To doskonała wiadomość dla pasażerów

54 minutes ago

Potężne burze na północy kraju. W Gdańsku wiatr przewrócił dźwig stoczniowy

"Cała Polska to widziała". Spięcie Wosia z Kancelarią Sejmu

Bodnar dostał zielone światło. Może zdymisjonować prezesa Puchalskiego

Nowe zagrożenie dla Rosjan. Ukraiński dron z AI sam rozpozna mundur i zaatakuje

Niemiecka policja musi się tłumaczyć

Nie wszyscy Polacy wylecieli z Euro 2024. Oni pojawią się w pierwszym meczu fazy pucharowej

Sprawili największą sensację w historii Euro i nie mają dość. "Jeszcze nie skończyliśmy"

1 hour ago

Kiedyś popularne, dziś niemal całkiem zapomniane. W PRL-u to zdrowe warzywo było hitem

1 hour ago

Tyle pieniędzy można przechowywać w domu w 2024 roku. Oto kiedy warto mieć gotówkę w domu [28.06.2024 r.]

1 hour ago

Zofia jak Kate. Dlaczego brytyjskie księżne nie mają własnych tiar?

1 hour ago

Czego obecnie boją się Polacy? M.in. inflacji, ale najbardziej czegoś innego

1 hour ago

W Polsce prawie nikt go nie zna. Łączy w sobie smak dwóch pysznych i lubianych owoców