Anglicy wrócili z dalekiej podróży. Do ogromnej sensacji zabrakło minuty

W 1/8 finału Euro 2024 rozczarowująca Anglia podjęła niespodziankę – Słowację. Kto wygrał? Jaki był wynik?

anglicy wrócili z dalekiej podróży. do ogromnej sensacji zabrakło minuty

Euro 2024

Euro 2024 weszło w fazę play-off. Z tymi rozgrywkami pożegnali się już Duńczycy, którzy przegrali z gospodarzami – Niemcami. Ponadto do domu wyjechali już obrońcy tytułu – Włosi.

Euro 2024: Anglia podjęła Słowację

Drugiego dnia rozgrywania 1/8 finału Euro 2024 zmierzyła się kolejna rewelacja tych rozgrywek – Słowacja z jak do tej pory największym rozczarowaniem mistrzostw – Anglią. Nasi południowi sąsiedzi zdobyli w grupie E 4 pkt, tak samo, jak Ukraina, Belgia i Rumunia, ale dzięki bilansowi bramek wyszli z trzeciego miejsca.

Już na tym euro piłkarze tej reprezentacji pokazali klasę, bo pokonali 1:0 faworyzowanych Belgów w pierwszej kolejce. W kolejnej co prawda przegrali 1:2 z Ukrainą, ale na zakończenie zremisowali z Rumunią.

Z kolei Anglicy wygrali grupę C, ale uzbierali tylko pięć punktów z bilansem bramek 2:1. Podopieczni Southgate'a w pierwszym meczu wykonali plan minimum, wygrywając 1:0 z Serbią, a następnie zanotowali dwa remisy 1:1 z Danią i 0:0 ze Słowenią. Na Synów Albionu spadła przez to krytyka, bo wielu spodziewało się po nich zdecydowanie więcej.

Sensacyjne prowadzenie Słowaków

Od początku tego spotkania obie strony chciały atakować. Jednak to Słowacy byli odważniejsi i aktywniejsi, a w szeregach Anglików było sporo nerwowości, o czym mogą świadczyć dwie szybkie żółte kartki dla Guehiego i Mainoo.

Raz po raz Duda, Haraslin i spółka zagrażali bramce Pickforda. W 23. minucie Anglicy stworzyli sobie najgroźniejszą sytuację do tej pory. Przebłysk geniuszu Jude'a Bellinghama sprawił, że znalazł się z piłką na piątym metrze. Po interwencji Słowaka gracz Realu Madryt padł na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego.

Pasywność Anglików zemściła się w 25. minucie. Słowacy rozmontowali defensywę Synów Albionu. David Strelec wypatrzył wbiegającego Ivana Schranza, który wybiegł sam na sam i zewnętrzną częścią stopy pokonał Pockforda.

Po straceniu bramki Anglicy szukali swoich szans, ale nie byli w stanie się przebić przez dobrze zorganizowaną defensywę Słowaków. Więcej bramek do przerwy nie oglądaliśmy.

Dobre wejście w drugą połowę przez Anglików

W przerwie musiało dojść do wstrząsu w szatni Anglików, bo na drugą połowę wyszli odmienieni. Wszystko zaczęło się od Harry'ego Kane'a, który zagrał na skrzydło do Trippiera. Boczny obrońca zagrał w pole karne do Fodena, który z trzech metrów się nie pomylił. Jednak po chwili do akcji wkroczył VAR, który dopatrzył się pozycji spalonej u zawodnika Manchesteru City. Z tego powodu gol został anulowany.

Z upływem kolejnych minut Anglicy przyspieszali i większą liczbą zawodników atakowali Słowaków. Ich rywale mieli coraz więcej problemów z wyjściem z własnego pola karnego. W 80. minucie Declan Rice znalazł miejsce, by oddać strzał z dystansu. Niestety dla niego trafił tylko w słupek.

Anglicy doprowadzili do dogrywki. Przepiękny gol Bellinghama

W piątej minucie doliczonego czasu gry Jude Bellingham strzelił przepięknego gola z przewrotki. Błysk geniuszu piłkarza Realu Madryt sprawił, że Anglicy doprowadzili do remisu. Już w pierwszej minucie dogrywki Harry Kane z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce Słowaków.

Po tych dwóch ciosach Słowacy się już nie podnieśli i odpadli w 1/8 finału Euro 2024. Zabrakło im około minuty, by cieszyć się z ćwierćfinału tych rozgrywek. Jednak w tym spotkaniu zdecydowały indywidualności Anglików, którzy zmierzą się ze Szwajcarią.

Reprezentant Polski dołączy do Cristiano Ronaldo? Padła kwota transferu

Kibice zdecydowali ws. przyszłości Roberta Lewandowskiego. Byli bezwzględni

53 minutes ago

Antarktydę przecinały kiedyś ogromne rzeki. Naukowcy znaleźli dowody

Olbrzymia sensacja na Wimbledonie! Obrończyni tytułu za burtą

Co imigranci zrobili z polskim rynkiem mieszkaniowym? Wyniki zaskakują

Zamieszanie wokół siatkarskiej reprezentacji Polski! Ważą się losy 13. zawodnika na IO

Ziobro szczegółowo o swoim leczeniu. "Radykalne okaleczenie organizmu"