Wszyscy byli w szoku. Oburzające zachowanie sędziego

wszyscy byli w szoku. oburzające zachowanie sędziego

Na zdjęciu: sędzia odmawia podania ręki Christianowi Pulisicowi

Reprezentacja USA niespodziewanie odpadła z Copa America 2024. Amerykanie po meczu z Urugwajem mieli sporo pretensji do arbitra. Po meczu podszedł do niego kapitan Christian Pulisic i... Zrobiło się nieprzyjemnie.

Stany Zjednoczone są gospodarzem 47. edycji Copa America. W tegorocznych mistrzostwach Ameryki Południowej uczestniczy także sześć reprezentacji ze strefy CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby).

Mało kto przypuszczał, że gospodarze imprezy pożegnają się z nią już po fazie grupowej. Podopieczni Gregga Berhaltera rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa z Boliwią 2:0, ale później ulegli Panamie 1:2. Spotkanie z Urugwajem było więc dla nich o "być albo nie być". Amerykanie przegrali 0:1 (autorem jedynego gola był Mathias Olivera) i sensacyjnie odpadli z turnieju (więcej TUTAJ>>).

Gospodarze Copa America mieli sporo pretensji do arbitra Kevina Ortegi. Peruwiańczyk podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, m.in. wyciągnął już żółtą kartkę, by ukarać piłkarza z Urugwaju, ale nagle... zmienił zdanie i zastosował przywilej korzyści. Wątpliwości budziła także akcja, która zakończyła się bramką. Niektórzy dopatrywali się spalonego.

Po meczu do trójki sędziowskiej z Peru podszedł Christian Pulisic, kapitan USA. Uścisnął dłoń jednemu z asystentów, a następnie wyciągnął ją w kierunku Ortegi. Jednak sędzia główny schował ręce za plecami i odmówił tradycyjnego uścisku.

Dlaczego? Zdaniem zagranicznych mediów, najprawdopodobniej miał pretensje do Pulisica za jego zachowanie podczas spotkania. Kapitan USA po jednej z decyzji podbiegł do Ortegi i coś wykrzyczał mu w twarz.

W amerykańskich mediach zawrzało. - To było absurdalne. Nie rozumiem tego, ale ten sędzia był niepoważny. To żart - skwitował Alexi Lalas, były reprezentant USA, obecnie ekspert telewizyjny.

Głos zabrał również sam Pulisic. - Szczerze mówiąc, widziałem dziś na moich oczach rzeczy, których nigdy wcześniej nie widziałem i w które nie mogłem uwierzyć. Ale to nie jest powód, dla którego przegraliśmy. Nie odpadamy z powodu sędziów - podsumował Pulisic.

Zobacz, jak sędzia odmówił podania ręki Pulisicowi

51 minutes ago

W Moskwie padł rekord. Tak źle nie było od 100 lat. Władze alarmują

Aktor przeszedł operację serca i szokuje wyznaniem. "Na nowo muszę uczyć się chodzić"

Prezes mBanku złożył rezygnację. Po 14 latach odchodzi ze stanowiska

Łukasz Smółka możliwym nowym kandydatem PiS na marszałka Małopolski

Bądź miły i roztropny. Prawie 400 KM w hiszpańskim crossoverze. Cupra Formentor VZ5

Za pieniądze PRL płacą fortunę - ceny, zdjęcia. Tyle w 2024 roku są warte stare banknoty i monety [5.07.24]

Tu jest pięknie! Gdzie pojechać w weekend w Wielkopolsce? Oto 10 idealnych miejsc na wycieczkę. Sprawdź i pojedź!

"Kiedy spotkają się trzy siódemki, kataklizm przyjdzie". Kłodzki wilk miał być znakiem

Podczas meczu Świątek Sabalenka opublikowała zdjęcie. Niepokojące

W aptece kosztuje grosze. Mówią o niej "złoto Madagaskaru"

Wimbledon. Niesamowite. W 19 minut wygrała seta

Niemiłe zaskoczenie. To znów zdarzyło się na meczu Świątek

Nikola Grbić wciąż czeka. Byli reprezentanci podają nazwiska!

Tusk atakuje Fotygę. TVP.info wytyka mu błąd

Samolot NATO nad Bałtykiem. Zauważył rosyjską "akustyczną czarną dziurę"

Gigant w tarapatach przez ceny gazu. Azoty Puławy wstrzymują produkcję melaminy

Mniejsze wydatki na obronność? Andrzej Duda reaguje na spekulacje

Były piłkarz Wisły Kraków znalazł nowy klub. Będzie grał w Grecji

Wyprzedaż wojskowych aut i sprzętu w Krakowie. W przetargu AMW są samochody, autobus, ale też instrumenty i sprzęt ogrodniczy

Trump chce zakończyć wojnę na Ukrainie. Jest reakcja Putina

Polski bramkarz zmienił klub w Turcji. Tym razem zagra na zapleczu ekstraklasy

Kmita w końcu rezygnuje. Tak tłumaczy swoją decyzję

Przyłapani na plaży. Ratownicy łapią się za głowy, po co to robią?

Mieszkańcy wysp mówią dość. Polak ujawnia sytuację na "Kanarach"

Pomysł Orbana oburzył szefa Rady Europejskiej. "Nie ma mandatu"

Badania dla każdego, kto już skończył czterdzieści lat! Badania są bezpłatne, a skierowanie nie jest potrzebne Zobacz, jak z nich skorzystać

53 minutes ago

Tyle zarabiają uczestnicy "Chłopaków do wzięcia". "Widzimy, że nie mają co jeść, nie mają pracy"

„Szkoła nie może być miejscem indoktrynacji”. Biskup zwrócił się do nauczycieli

Tyle pieniędzy można przechowywać w domu w 2024 roku. W tych sytuacjach warto mieć gotówkę w domu [5.07.24]

"Kluczowa zmiana ustrojowa" trafiła do Kancelarii Premiera. "Optymalne połączenie"