Ekspresowe zwycięstwo Peguli. Rybakina również z awansem

ekspresowe zwycięstwo peguli. rybakina również z awansem

Na zdjęciu: Jessica Pegula

W pierwszych wtorkowych meczach turnieju singlowego pań na Wimbledonie z awansu do drugiej rundy cieszyły się między innymi Jessica Pegula i Jelena Rybakina. Amerykanka odniosła bardzo pewne zwycięstwo nad swoją rodaczką Ashlyn Krueger.

Wtorek przyniósł początek rywalizacji w górnej części drabinki turnieju singlowego pań na kortach Wimbledonu. Już w pierwszych spotkaniach dnia zobaczyliśmy w akcji zawodniczki z czołowej "dziesiątki" rankingu WTA. Mowa o Jessica Pegula i Jelena Rybakina , które zanotowały bardzo udane otwarcie rywalizacji na londyńskiej trawie.

Swoisty pokaz siły zaprezentowała rozstawiona z "piątką" Amerykanka, która w pierwszej rundzie zmierzyła się rodaczką Ashlyn Krueger. Pegula od początku tego starcia górowała nad rywalką, wygrywając cztery pierwsze gemy i oddając rywalce tylko 4 punkty. Młodsza z amerykańskich tenisistek w piątym gemie przerwała serię rywalki, a w kolejnym gemie przy własnym podaniu obroniła dwie piłki setowe. Ćwierćfinalistka z 2022 roku nie miała jednak problemów z zamknięciem seta przy własnym serwisie, wygrywając 6:2.

W drugiej partii dominacja Pegulii była już niepodważalna. Turniejowa "piątka" popisała się bowiem serią sześciu wygranych gemów, zanotowała trzy kolejne przełamania i cieszyła się ze zwycięstwa 6:0. Starsza z Amerykanek na pokonanie rodaczki potrzebowała jedynie 50 minut.

Problemów z wywalczeniem awansu do drugiej rundy nie miała również Rybakina. Mistrzyni Wimbledonu z 2022 roku w meczu otwarcia trafiła na rumuńską kwalifikantkę Elenę-Gabrielę Ruse. Początek nie był jednak udany dla turniejowej "czwórki", która już w pierwszym gemie dała się przełamać. Z czasem weszła jednak na obroty, by zamknąć seta 5-gemową i wygraną 6:3.

Drugi set nie miał już większej historii. Kazaszka utrzymała bowiem poziom z końcówki poprzedniej odsłony i szybko odskoczyła na 4:0 z dwoma przełamaniami. Choć w piątym gemie Ruse przerwała serię rywalki i obroniła serwis, nic więcej nie zdołała zdziałać. Rybakina wygrała dwa kolejne gemy, wykorzystała drugą piłkę meczową i mogła cieszyć się z triumfu 6:1.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Wyprzedaż wojskowych aut i sprzętu w Krakowie. W przetargu AMW są samochody, autobus, ale też instrumenty i sprzęt ogrodniczy

Trump chce zakończyć wojnę na Ukrainie. Jest reakcja Putina

Polski bramkarz zmienił klub w Turcji. Tym razem zagra na zapleczu ekstraklasy

Kmita w końcu rezygnuje. Tak tłumaczy swoją decyzję

Przyłapani na plaży. Ratownicy łapią się za głowy, po co to robią?

Mieszkańcy wysp mówią dość. Polak ujawnia sytuację na "Kanarach"

Pomysł Orbana oburzył szefa Rady Europejskiej. "Nie ma mandatu"

Badania dla każdego, kto już skończył czterdzieści lat! Badania są bezpłatne, a skierowanie nie jest potrzebne Zobacz, jak z nich skorzystać

19 minutes ago

Tyle zarabiają uczestnicy "Chłopaków do wzięcia". "Widzimy, że nie mają co jeść, nie mają pracy"

„Szkoła nie może być miejscem indoktrynacji”. Biskup zwrócił się do nauczycieli

Tyle pieniędzy można przechowywać w domu w 2024 roku. W tych sytuacjach warto mieć gotówkę w domu [5.07.24]

"Kluczowa zmiana ustrojowa" trafiła do Kancelarii Premiera. "Optymalne połączenie"

38 minutes ago

"To jest oszustwo! Panuje gniew i chaos". MRPiS w ogniu krytyki

Nawet 35 dni urlopu. Pracownicy mogą wydłużyć swoje wolne

Nawet tysiąc rekrutów dziennie. Miedwiediew o szczegółach werbunku

Tomasz Pietryga: Wejście Bodnara do KRS. Sędziowie „dobrej zmiany” dostali ostrzeżenie

Samodzielny Andrzej Duda podbija sieć. Ze skupieniem rozpracował kasę samoobsługową

Świątek poznała kolejną rywalkę na Wimbledonie. Jest jeden warunek

1 hour ago

Wolta RPA. Nie wyśle fregaty na paradę w Rosji, za to zaprasza Joego Bidena

1 hour ago

Alert dla klientów - te towary znikają ze sklepów po decyzji GIS. Ołów, kadm i rakotwórcze aminy w produktach dla dzieci! [4.07.24]

1 hour ago

Zamiast 1800 zł, proponuje 1000 euro. Polscy seniorzy z niemiecką emeryturą? Taki ma pomysł

1 hour ago

Wrócą do negocjacji? Putin zabrał głos, wskazał na Ukrainę

1 hour ago

Waloryzacja emerytury - nowe wyliczenia zysku na rękę. Szykują się duże podwyżki [5.07.2024 r.]

1 hour ago

Żenada w Warsie. W połowie drogi zabrakło nawet kawy. Zaskakujące tłumaczenie spółki