Cristiano Ronaldo: To z pewnością moje ostatnie Euro

Portugalia awansowała do ćwierćfinału Euro 2024 po wygranej ze Słowenią w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry i w dogrywce nie padła żadna bramka. Najlepszą szansę na gola dla Portugalii zmarnował Cristiano Ronaldo, który w dogrywce nie wykorzystał rzutu karnego. Po meczu Ronaldo podkreślał, że był to pierwszy niewykorzystany przez niego w tym roku rzut karny.

cristiano ronaldo: to z pewnością moje ostatnie euro

Cristiano Ronaldo

39-letni Ronaldo, który nadal nie strzelił gola na tegorocznym Euro 2024, w czasie meczu ze Słowenią próbował pokonać Jana Oblaka na różne sposoby. Kilka razy mocno uderzał z rzutu wolnego, próbował uderzać głową, a w końcówce meczu Oblak obronił jego strzał w sytuacji sam na sam (choć Portugalczyk musiał strzelać z dość ostrego kąta).

Euro 2024. Portugalia-Słowenia. Jan Oblak obronił rzut karny, Cristiano Ronaldo płakał

Najlepszą okazję na zdobycie gola Portugalczyk zmarnował w dogrywce, kiedy Oblak obronił wykonywany przez niego rzut karny. Po obronie tego strzału przez słoweńskiego bramkarza Ronaldo zalał się łzami.

- W ciągu roku nie zmarnowałem karnego. Oblak zaliczył dobrą obronę - powiedział po meczu Ronaldo.

Kapitan reprezentacji Portugalii mówiąc o przebiegu meczu stwierdził, że Portugalczycy najpierw odczuwali smutek, a na końcu mogli się cieszyć. - To są chwile nie do opisania. Miałem szansę dać przewagę reprezentacji, ale tego nie zrobiłem. Oblak zaliczył dobrą obronę. Muszę zobaczyć tego karnego, nie wiem, czy wykonałem go dobrze, czy źle — mówił po meczu Portugalczyk.

Ronaldo mówił też o swoich łzach po zmarnowaniu rzutu karnego. - Byłem przygnębiony i smutny, ponieważ zespół potrzebował gola. Nie byłem w stanie tego zrobić. Powiem o tym później, powiem o tym później. Czeka nas trudny mecz z Francją, idziemy na wojnę. Zawsze daje z siebie wszystko w koszulce reprezentacyjnej. Nigdy nie bałem się stawiać czoła wyzwaniom i nie uciekałem. To z pewnością moje ostatnie Euro — podsumował.

26 minutes ago

Podczas meczu Świątek Sabalenka opublikowała zdjęcie. Niepokojące

W aptece kosztuje grosze. Mówią o niej "złoto Madagaskaru"

Wimbledon. Niesamowite. W 19 minut wygrała seta

27 minutes ago

Niemiłe zaskoczenie. To znów zdarzyło się na meczu Świątek

Nikola Grbić wciąż czeka. Byli reprezentanci podają nazwiska!

Tusk atakuje Fotygę. TVP.info wytyka mu błąd

Samolot NATO nad Bałtykiem. Zauważył rosyjską "akustyczną czarną dziurę"

Gigant w tarapatach przez ceny gazu. Azoty Puławy wstrzymują produkcję melaminy

Mniejsze wydatki na obronność? Andrzej Duda reaguje na spekulacje

Były piłkarz Wisły Kraków znalazł nowy klub. Będzie grał w Grecji

Wyprzedaż wojskowych aut i sprzętu w Krakowie. W przetargu AMW są samochody, autobus, ale też instrumenty i sprzęt ogrodniczy

Trump chce zakończyć wojnę na Ukrainie. Jest reakcja Putina

Polski bramkarz zmienił klub w Turcji. Tym razem zagra na zapleczu ekstraklasy

Kmita w końcu rezygnuje. Tak tłumaczy swoją decyzję

Przyłapani na plaży. Ratownicy łapią się za głowy, po co to robią?

Mieszkańcy wysp mówią dość. Polak ujawnia sytuację na "Kanarach"

Pomysł Orbana oburzył szefa Rady Europejskiej. "Nie ma mandatu"

Badania dla każdego, kto już skończył czterdzieści lat! Badania są bezpłatne, a skierowanie nie jest potrzebne Zobacz, jak z nich skorzystać

29 minutes ago

Tyle zarabiają uczestnicy "Chłopaków do wzięcia". "Widzimy, że nie mają co jeść, nie mają pracy"

„Szkoła nie może być miejscem indoktrynacji”. Biskup zwrócił się do nauczycieli

Tyle pieniędzy można przechowywać w domu w 2024 roku. W tych sytuacjach warto mieć gotówkę w domu [5.07.24]

"Kluczowa zmiana ustrojowa" trafiła do Kancelarii Premiera. "Optymalne połączenie"

47 minutes ago

"To jest oszustwo! Panuje gniew i chaos". MRPiS w ogniu krytyki

Nawet 35 dni urlopu. Pracownicy mogą wydłużyć swoje wolne

Nawet tysiąc rekrutów dziennie. Miedwiediew o szczegółach werbunku

Tomasz Pietryga: Wejście Bodnara do KRS. Sędziowie „dobrej zmiany” dostali ostrzeżenie

Samodzielny Andrzej Duda podbija sieć. Ze skupieniem rozpracował kasę samoobsługową

Świątek poznała kolejną rywalkę na Wimbledonie. Jest jeden warunek

1 hour ago

Wolta RPA. Nie wyśle fregaty na paradę w Rosji, za to zaprasza Joego Bidena

1 hour ago

Alert dla klientów - te towary znikają ze sklepów po decyzji GIS. Ołów, kadm i rakotwórcze aminy w produktach dla dzieci! [4.07.24]

1 hour ago

Zamiast 1800 zł, proponuje 1000 euro. Polscy seniorzy z niemiecką emeryturą? Taki ma pomysł

1 hour ago

Wrócą do negocjacji? Putin zabrał głos, wskazał na Ukrainę

2 hrs ago

Waloryzacja emerytury - nowe wyliczenia zysku na rękę. Szykują się duże podwyżki [5.07.2024 r.]

2 hrs ago

Żenada w Warsie. W połowie drogi zabrakło nawet kawy. Zaskakujące tłumaczenie spółki