Mecze o Ligę Europy coraz bliżej, a Wisła Kraków przegrywa. Znowu

mecze o ligę europy coraz bliżej, a wisła kraków przegrywa. znowu

Piłkarze Wisły Kraków

Wisła Kraków zakończyła zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, a kulminacyjnym punktem ich pobytu był sparing z Puszczą Niepołomice. Biała Gwiazda, która sposobi się do gry w eliminacjach Ligi Europy, przegrała 0:1.

Podczas pierwszego i jak na razie jedynego zapowiedzianego spotkania sparingowego w trakcie letniego okresu przygotowawczego do nowego sezonu, Wisła Kraków nie sprostała ekstraklasowej Puszczy Niepołomice. Decydujący gol meczu padł po skutecznie wykonanym rzucie rożnym przez Puszczę. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Dominykas Barauskas.

W zespole Wisły mieli okazję zadebiutować jej nowi piłkarze: Rafał Mikulec i Olivier Sukiennicki, kibice jednak czekają na dalsze wzmocnienia zespołu. W drugiej połowie na boisko wszedł również testowany pomocnik Luis Jakobi.

Mecz z Puszczą był ostatnim punktem programu zgrupowania Wisły w Woli Chorzelowskiej. Warunki do gry były ekstremalne — żar lał się z nieba, ale mimo to tempo spotkania było wysokie.

Wisła Kraków testuje i przegrywa z Puszczą Niepołomice

Oprócz nowych twarzy w składzie Wisły, w Puszczy zobaczyliśmy od pierwszej minuty Dawida Abramowicza, Michala Siplaka i Dawida Szymonowicza. Wisła utrzymywała inicjatywę większość meczu, jednak nie udało się jej stworzyć klarownych sytuacji.

W przerwie obie drużyny dokonały kilku zmian, co wpłynęło na płynność gry. Mimo to, żadna ze stron nie stworzyła stuprocentowych sytuacji na gole. Dopiero w 68 minucie Wisła miała okazję na zdobycie bramki, ale Piotr Starzyński nie zdołał pokonać bramkarza Puszczy.

Piłkarze z Niepołomic przejęli inicjatywę i udokumentowali ją bramką. Wisła miała jeszcze szansę na wyrównanie, ale ponownie Piotr Starzyński nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Mecz pokazał, że Wisła ma problem z atakiem, co będzie jednym z priorytetów transferowych przed startem sezonu. Puszcza natomiast potwierdziła swoje atuty — solidną grę w defensywie i dobrą grę stałą.

Mecze Wisły z KF Llapi z Kosowa 11 i 18 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Krakowie.

Wisła Kraków — Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Bramka: Barauskas 78.

Wisła: Cziczkan — Jaroch (46. Wiśniewski, 80. Fazlagić), Uryga (58. Łasicki), Colley (58. Skrobański), Mikulec (58. Kutwa) — Duda (58. Dziedzic), Carbo (53. Sapała) — Baena (46. Starzyński), Sukiennicki (46. Jakobi), Młyński (58. Olejarka) — Rodado (58. Gogół).

Puszcza: Komar — Revenco, Szymonowicz, Siplak, Abramowicz — Walski, Serafin — Tomalski, Cichoń, Cholewiak — Siemaszko. Ławka rezerwowych: Perchel, Mroziński, Sołowiej, Kieliś, Stec, Hajda, Radecki, Thiago, Barauskas i dwóch zawodników testowanych.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

45 minutes ago

Będzie rozwód? Artystka przerwała milczenie

Wyhamowanie na rynku mieszkaniowym

Wypadek w Długołęce Wielkiej gm. Młynarze, 28.06.2024

Stało się. Od dziś koniec mrożenia cen gazu i prądu. Tak wzrosną nasze rachunki

Dyrektorka hospicjum ujawniła, z czym chciała być pochowana Kipiel-Sztuka. Plan się nie spełnił

Koniec 800 plus na każde dziecko? Rząd szuka oszczędności

Kiedy odbiera się wyniki egzaminu ósmoklasisty? Niebawem kluczowa data

46 minutes ago

Nie żyje kierowca, który zderzył się z autem mistrza świata

Od 1 lipca 2024 roku sporo zmieni się dla Polaków. Niestety te produkty i usługi znacznie podrożeją

To najsłynniejszy nagrobek na warszawskich Powązkach. Co oznacza rzeźba dłoni?

47 minutes ago

Spółki przemysłowe mają potężny problem z przychodami!

Katowice. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela ZDJĘCIA, WYNIKI Młodzi siatkarze opanowali MCK