Kapitalny mecz polskich siatkarzy! Biało-czerwoni dali istny popis

kapitalny mecz polskich siatkarzy! biało-czerwoni dali istny popis

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Kubę 3:0 (25:17, 25:20, 25:20) w swoim ostatnim meczu pierwszej fazy Ligi Narodów. Tym samym biało-czerwoni zajmą w ostatecznej klasyfikacji pierwsze (jeśli Słowenia nie wygra z Serbią) lub drugie miejsce.

Polscy siatkarze

rozbili Kubańczyków w Lidze Narodów

Polscy siatkarze pokonali w Lublanie Kubę 3:0 (25:17, 25:20, 25:20) w swoim ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. To dziesiąte zwycięstwo drużyny Nikoli Grbica, która zagra w turnieju finałowym w dniach 27-30 czerwca w Łodzi.

Wynik niedzielnego meczu miał ogromne znaczenie dla Kubańczyków, którzy wciąż walczyli o awans na igrzyska olimpijskie. Bilet do Paryża mogli sobie zapewnić, tylko zwyciężając z biało-czerwonymi i przy jednoczesnej porażce Serbii ze Słowenią. Wygrana dałaby im również miejsce w turnieju finałowym LN w Łodzi.

Redakcja poleca

2

Zrobiły to! Polskie siatkarki obroniły brązowy medal Ligi Narodów

2

Gigantyczne emocje w meczu Polaków. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break

Kolejna wygrana Polaków w Lidze Narodów siatkarzy

Dla Polski rezultat nie miał większego znaczenia, bowiem kwalifikację olimpijską zapewniła sobie w ubiegłym roku. Nie musiała też walczyć o awans do finałów LN, ponieważ byli pewni udziału jako ich gospodarze. Podopieczni trenera Grbica mimo komfortowej sytuacji nie zamierzali zlekceważyć rywali, od samego początku narzucili im swoje warunki gry, obejmując prowadzenie 8:5 po ataku Bartosza Kurka. Błąd Marlona Yanta powiększył dystans (11:7). Polacy spokojnie utrzymywali przewagę, która po serii zagrań duetu przyjmujących Tomasza Fornala i Wilfredo Leona wynosiła siedem punktów (20:13). Atak Fornala zakończył premierową odsłonę (25:17).

Na początku drugiego seta błędy Kubańczyków, w połączeniu z akcją Mateusza Bieńka, dały prowadzenie biało-czerwonym (7:4). Po bloku Kurka było już 12:8. Polski zespół kontrolował przebieg tej partii, kolejne skuteczne zagrania w ataku i z pola serwisowego notował Fornal (20:15). Ostatni punkt padł po zepsutej zagrywce Miguela Castro (25:20).

Obrońcy tytułu efektownie otworzyli trzecią odsłonę i za sprawą serii akcji Fornala, Leona i Bieńka prowadzili 8:4. Kolejne bloki Polaków oraz ataki Leona i Norberta Hubera powiększyły przewagę (17:8). W końcówce Kubańczycy zdołali jeszcze odrobić część strat, gdy zatrzymali Bartłomieja Bołądzia i Fornala, a skuteczne uderzenie dołożył Castro (20:15), jednak nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Błąd serwisowy Yanta zakończył mecz (25:20).

Reprezentacja Kuby straciła tym samym szansę awansu na igrzyska olimpijskie. Nie zagra także w turnieju finałowym LN. W innych niedzielnych spotkaniach w Słowenii Turcja zmierzy się z Włochami, a gospodarze turnieju z Serbią.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap

46 minutes ago

Zaraza ziemniaczana atakuje, środków ochrony brakuje. Kłopoty plantatorów ziemniaka

Spędziła w Polsce pół życia. Jej syn potrafi po polsku tylko dwa słowa

Jesteś w związku małżeńskim? Czeka cię duży zastrzyk gotówki! Do zgarnięcia nawet 8 tys. złotych! 28.06.2024

Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Kto znalazł się na liście? 28.06.2024

Twoja emerytura wzrośnie od 1 czerwca o 500 zł! Musisz spełnić jeden prosty warunek 28.06.2024

49 minutes ago

W maju w walkach na Ukrainie ginęło lub zostawało rannych ponad 1000 Rosjan dziennie

Widzew. Hubert Sobol został nowym napastnikiem łódzkiej drużyny

Zimny prysznic dla gospodarza Copa America. Bezmyślny cios miał wysoką cenę

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka. Prezes Borussii: to nie mój pomysł

Polscy kibice nie zawiedli z Brazylią. "Jeden z najpiękniejszych momentów"

50 minutes ago

Tomasz Wolny ruszył do ataku. Dostało się nowym władzom "PnŚ": "Szefowa, która wszystkich OBRAŻA". Nagle głos zabrały Rogalska i Richardson

Odchodzi z Juventusu? 8 mln euro na stole. "Jest porozumienie"

Polak w czołówce rankingu na Euro 2024. Lepszy od niego jest tylko Mbappe!

55 minutes ago

Pelargonia pokryje cały balkon aż do późnej jesieni. Oto domowa odżywka - zapłacisz mniej niż 5 złotych

Maroko. Odkrycie w formacji Tatelt. Czegoś takiego jeszcze nie widziano

Komornik już nie wyśle do Ciebie listu. Ważne zmiany od 1 lipca

Pysznogłówka dobra na kleszcze i ślimaki

Poliftowa Kia Sorento już w salonach. Są trzy rodzaje napędu i pełny cennik

Uchylą immunitety sędziom SN? Bodnar zapowiedział wnioski

56 minutes ago

Skutki jedzenia wieczorem. Dlaczego jedzenie przed snem jest złe dla zdrowia? 28.06.2024

Polak wywalczył kwalifikację na igrzyska w Paryżu! Kadra Polski coraz większa

"Zły sygnał do wyborców", "wstyd". Z obozu PiS dochodzą głosy zaniepokojenia

Najbogatszy Gruzin hojnie wynagrodzi piłkarzy. A to dopiero początek

60 minutes ago

Ile zarabia mechanik samochodowy? Na wysokość wypłaty składa się kilka czynników. Starczy na waciki?

Iga Świątek podjęła decyzję! Ostateczne potwierdzenie

1 hour ago

Oto ładne życzenia imieninowe 2024 r. Najpiękniejsze, najlepsze wierszyki, śmieszne rymowanki. Wybierz i wyślij wierszyki imieninowe

1 hour ago

Kto rywalem Polaków w półfinale? Oto plan na piątek z Ligą Narodów

1 hour ago

Lekkoatletyczne MP - Kuś: nie mogłam sobie wymarzyć lepszego otwarcia

1 hour ago

Turyści koczują na lotnisku Chopina. Mieli wylecieć dobę temu. "Bałagan, mordęga"

1 hour ago

Uchylenie immunitetu posłowi klubu PiS. Sejm podjął decyzję

1 hour ago

Zobaczył, co zrobił "Lewy" i się zagotował. "Kuriozalne, wręcz żałosne"

1 hour ago

Demokraci szukają nowego kandydata? "Biden musi się wycofać"

1 hour ago

Strajk w brzeskim zakładzie Canpack Food and Industrial Packaging zakończony porozumieniem

1 hour ago

Gawkowski alarmuje. "Dzieje się coś nadzwyczajnego"

1 hour ago

Takie rachunki przyjdą za prąd od lipca 2024. Ile więcej zapłacimy? Wiemy, jaka będzie maksymalna cena za prąd 28.06.2024

1 hour ago

Wyjątkowo długi rok szkolny. Wtedy uczniowie będą mieli wolne

1 hour ago

Szykuje się niespodzianka. A główny zainteresowany unika tematu

1 hour ago

Aryna Sabalenka na odważnych zdjęciach. Tak w bikini wygląda główna rywalka Igi Świątek. Mamy fotki! [28.06.2024]