Nie było Messiego, błyszczał Lautaro

nie było messiego, błyszczał lautaro

Lionel Messi przed meczem Copa America: Argentyna - Peru

Argentyna wyszła z grupy Copa America 2024 z kompletem punktów. W wygranym 2:0 meczu z Peru oba gole strzelił Lautaro Martinez. Niemoc Los Incas oraz Chile wykorzystała Kanada i także awansowała do ćwierćfinału.

W nocy z soboty na niedzielę została dokończona rywalizacja w grupie A. Dwa zwycięstwa wystarczyły Argentynie do zapewnienia sobie awansu, a w meczu z Peru broniła jeszcze pierwszego miejsca w tabeli. Albicelestes nie przegrali z Los Incas w 17 spotkaniach od 1997 roku.

Drużyna Waltera Samuela radziła sobie na Hard Rock Stadium bez Lionela Messiego, który z powodu drobnej kontuzji nie nadużywał sił. Na boisku byli od początku między innymi Lautaro Martinez i Angel Di Maria. Peru próbowało przeciwstawić mistrzom świata doświadczenie Pedro Gallese, Edisona Floresa czy Paolo Guerrero.

Argentyna dobiła się do bramki przeciwnika w 47. minucie. Po strzale Lautaro Martineza była jeszcze chwila niepewności, ale wideo weryfikacja nie anulowała gola. Asystował Angel Di Maria, więc galowy duet Albicelestes w ofensywie wziął na siebie odpowiedzialność za wynik.

Selekcjoner Los Incas próbował ratować sytuację między innymi wprowadzając z ławki rezerwowych Gianlucę Lapadulę. Peru od początku turnieju nie zdobyło jednak gola i także w dalszej części meczu przeciwko Argentynie mocniej pachniało drugim trafieniem faworyta. W 72. minucie Leandro Paredes nie wykorzystał rzutu karnego. Jedynym skutecznym spośród Albicelestes okazał się w tej sytuacji Lautaro Martinez, który w 86. minucie dołożył bramkę na 2:0.

Z drugiego miejsca do ćwierćfinału awansowała Kanada. Obroniła ona pozycję w bezbramkowym meczu z Chile. La Roja poszli śladem Peru i przez cały nieudany występ w Copa America nawet nie zdobyli gola. Sprawili kibicom kolejne rozczarowanie w ostatnich latach. W ostatnim meczu Chile wcześnie straciło piłkarza z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Gabriela Suazo w 27. minucie. Ambitna gra w dziesięciu nie dała żadnego efektu.

4 hrs ago

Tych pracowników nie można zwolnić z pracy. Oto osoby, które są chronione przez prawo 01.07.2024