Włosi z piekła do nieba w kilka minut. Co za zwrot akcji na Euro 2024!

włosi z piekła do nieba w kilka minut. co za zwrot akcji na euro 2024!

Piłkarze reprezentacji Włoch

Włosi najedli się strachu już w pierwszym meczu na Euro 2024! Obrońcy tytuły niespodziewanie szybko, bo już w pierwszej minucie stracili bramkę w starciu z rozochoconymi Albańczykami. Włoscy kibice odetchnęli jednak z ulgą już 10 minut później po bramce Alessandro Bastoniego. Trzy punkty drużynie Luciano Spalettiego zapewnił efektownym trafieniem z dystansu Nicolo Barella. Mimo wygranej 2:1 Włosi zajmują po pierwszej kolejce drugie miejsce w tabeli grupy B. Zobacz bramki z emocjonującego starcia Włochy — Albania.

Włosi do swojego pierwszego meczu na Euro 2024 przystępowali po udanych meczach sparingowych, w których reprezentacja Luciano Spalettiego pokonała Bośnię i Hercegowinę 1:0 i bezbramkowo zremisowała z Turcją. Wcześniej Włosi pokonali także Ekwador i Wenezuelę.

Jednak same eliminacje do XXVII finałów mistrzostw Europy nie były dla obrońców tytułu łatwym spacerkiem. Azzurri do ostatniej kolejki rywalizowali w nich z Ukrainą o drugie miejsce w grupie C, którą gładko wygrali Anglicy. Przeciętne eliminacje w wykonaniu Włochów mogły poważnie niepokoić kibiców.

Imponujące eliminacje Albańczyków

Z kolei Albańczycy pokazali się z rewelacyjnej strony podczas eliminacji, wygrywając grupę przed Czechami i Polakami. Podopieczni Brazylijczyka Sylvinho wydaje się, że mają jedną z najmocniejszych kadr w swojej historii (aż dziewięciu piłkarzy z włoskiej Serie A), co udowodnili już w pierwszej minucie sobotniego starcia.

Piorunujące otwarcie w wykonaniu Albańczyków

66. zespół rankingu FIFA objął prowadzenie w Dortmundzie już po pierwszej akcji. Albański pomocnik Nedim Bajrami wykorzystał karygodny wyrzut z autu Federico Dimarco, który nie dość, że rzucił piłkę w newralgiczny fragment boiska, to jeszcze ta wpadła wprost pod nogi rywala. Bajrami nie zastanawiając się długo, wpadł w pole karne i po chwili mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonał zaskoczonego Gianluigiego Donnarummę.

Radość skazywanych na porażkę Albańczyków trwała jednak zaledwie 10 minut. Włochy szybko odpowiedziały na trafienie Albańczyków. W 11. minucie Lorenzo Pellegrini celnie dograł w pole karne Albańczyków, a w nim znakomicie odnalazł się Alessandro Bastoni. Środkowy obrońca z kilku metrów skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Thomasa Strakoshę i Włosi wyrównali na 1:1.

Włosi nie zatrzymali się na jednym golu i zaledwie pięć minut później objęli prowadzenie 2:1. Nicolo Barella wykorzystał złe wybicie albańskiego obrońcy i strzałem z pierwszej piłki pokonał zaskoczonego Strakoshę. Włoscy kibice oszaleli z radości po trafieniu pomocnika reprezentującego na co dzień barwy Interu Mediolan.

Włosi w drugim fragmencie pierwszej połowy kontrolowali grę i co kilka minut stwarzali groźne sytuacje, które jednak nie kończyły się trzecim golem. Ostatecznie, mimo kilku okazji w końcówce, pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Włochów 2:1.

Włosi zdominowali Albańczyków w drugiej połowie

Po przerwie Włosi kontynuowali dobrą grę i nękali Albańczyków kolejnymi atakami. Obrońcy tytułu długimi fragmentami rozgrywali piłkę na połowie rywali, których stać było tylko na pojedyncze zrywy. Włosi mimo dużej przewagi nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. W 60. minucie obiecująco wyglądała akcja Federico Chiesy, jednak finalnie skrzydłowy Juventusu przestrzelił z dystansu.

W kolejnych minutach Albańczycy wykonali kilka zmian, które nie przyniosły jednak widocznej poprawy i Włosi z dużym spokojem rozgrywali akcje na ich połowie. Finalnie, mimo kiepskiego początku, podopieczni Spalettiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, dominując bezradną Albanię przez większość spotkania. Obrońcy tytuły wygrali starcie w Dortmundzie 2:1 i teraz mogą zacząć przygotowania do czwartkowego hitu.

W drugiej kolejce na kibiców czeka hit Hiszpania — Włochy

Dzięki wygranej Włosi zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B. Na pierwszym miejscu po pierwszej kolejce plasują się Hiszpanie, którzy gładko pokonali Chorwatów aż 3:0. W drugiej kolejce na kibiców czeka prawdziwy hit Hiszpania — Włochy. Spotkanie to prawdopodobnie wyłoni zwycięzcę grupy, a rozpocznie się ono 20 czerwca o 21.00. Chorwaci z Albańczykami zagrają dzień wcześniej o 15.00.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

1 hour ago

Korneluk zdegradował znanego prokuratora. "Zemsta?", "decyzja ideologiczna?"

1 hour ago

Dziki w Krakowie. "To nie atrakcja turystyczna, ale zagrożenie" - List Czytelnika

1 hour ago

Raj Polaków na all inclusive w bajecznych cenach. Biura podróży poszalały

2 hrs ago

Dwudniowy bój Karoliny Woźniackiej

2 hrs ago

"Milionerzy". Uczestnik podjął ryzyko i zaznaczył Hitlera. Chodziło o pogrzeb Piłsudskiego. "Boję się"

2 hrs ago

Francuzi w szoku po meczu z Polską

2 hrs ago

"Ukraina będzie członkiem UE". Zełenski: Dziś jest ten dzień

2 hrs ago

Skorupski zdradza. "Po meczu przyszedł do mnie Mbappe"

2 hrs ago

Wiemy, kiedy Google pokaże nowe smartfony. Oto czego można się spodziewać

2 hrs ago

Ani pokrzywa, ani mięta. "Królową ziół" nasze babki piły na potęgę. Zrobisz z niej nie tylko herbatkę

2 hrs ago

Niepokojące dane napływają z budownictwa

2 hrs ago

O ile zdrożeje prąd? Hennig-Kloska zabrała głos

2 hrs ago

Zbieram i upycham w woreczkach. Stary trik na medal. Mole spożywcze migusiem wynoszą się z domu

2 hrs ago

Amazon Prime Day powraca. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o nadchodzącym dniu zakupów

2 hrs ago

Orlen ma plan na gazety, które kupił za PiS. Prezes wskazał cel

2 hrs ago

Tak, to rewolucja – ale i żaden pogromca MacBooka Air. Pierwsze wrażenia z Copilot+ PC

2 hrs ago

Ulga dla seniorów 2024. Te panie 60 plus i ci panowie 65 plus nie muszą płacić podatku dochodowego [25.06.2024 r.]

2 hrs ago

Wampiromania powraca. Mamy zwiastun nowego "Nosferatu": wygląda znakomicie!

2 hrs ago

Oto ile Polska zarobiła na Euro 2024

2 hrs ago

Thriller w meczu Holandia - Austria! Gol za golem [WIDEO]

2 hrs ago

Schabowy w tej wersji bije na głowę klasyka. Kotlety chrupią aż miło i nie chłoną tyle tłuszczu